USA:n murhaajat Irakissa

http://collateralmurder.com/

Miksi ei USA:n sotilasjohtoa vangita ja laiteta syytteeseen sotarikoksista? Sotilaat tekevät sen mihin on koulutettu ja mitkä käskyt on saaneet. Armeijan ylin johto joka on kaiken tämän sallinut on vangittava loppuiäkseen.

MURHAAJAT!

Jos venäjä miehittäisi Suomen meitä kohdeltaisiin samalla lailla kuin Irakin siviilejä ja maailma katsoisi vaieten vieressä?
22229
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

"Sotilaat tekevät sen mihin on koulutettu ja mitkä käskyt on saaneet."

Tässä nimenomaisessa tapauksessa näyttää siltä, että kentän arviointikyky petti eikä johdon. Kopterista pyydettiin lupaa ampua moneen otteeseen, ja kerrottiin että tyypit kantavat aseita yms. Johto ei voi tietää todellista tilannetta, ainoastaan kopterihenkilökunta pystyi tietämään. Jopa noin pienestä ja suttuisesta kuvasta näkee, että "ase" ei edes muodoltaan muistuttanut asetta, ja ne jenkit näkivät sentäs kaiken muutaman kymmenen metrin päästä värikuvana useiden minuuttien ajan. Luulisi että kiikaritkin kuuluvat vakiovarusteisiin niiden armeijassa.

Todelliset vastuulliset olivat tässä nämä vainoharhaiset yläilmoissa. Surullista että tällaista tapahtuu vaikka laitteilla näkisi koppakuoriaisen sadan metrin päästä.

Äänestä
  • Kissingerin sanoin: sotilaat ovat tyhmiä, hyödyllisiä idiootteja, työkaluja.
    Nuo USA:n sotilaat tuossa on aivopestyjä tappaamaan käskystä, omaa tahtoa heillä ei enää juuri ole.

    Äänestä

Katsokaa mitä elämellistä teurastusta.
http://www.youtube.com/watch?v=QJ_zTrjMhX8&feature=player_embedded
Jatkoa videolle...
Tässä he ampuvat vakavasti haavoittuneen miehen, sekä kaikki, jotka yrittävät pelastaa hänet.
http://www.youtube.com/watch?v=DRNuIycPHCE&feature=related

Juuri sinä voit olla seuraavaksi.
Sitä on illuminanti, sitä on NWO.
He laittavat ihmisiä tappamaan toisiaan, he eivät ole ihmisiä, he ovat reptilinaaneja, tästä on tuhansia ja tuhansia todisteita ympäri maailmaa.
http://www.youtube.com/watch?v=V_38uvZ2GRc&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=sGAlDJZwrj8&feature=related

Suunnitelmissa on romauttaa talous lopullisesti, kunhan on ensin valtiot velkaannutettu heidän kätyrien avulla.
Heidän kruununjalokivensä on ihonalainen mikrosiru, tuolla voi hallita lähes täysin ihmisen ajatuksia.
Mind control tekniikat ovat jo heillä hallussaan.

Ihmiskunta, lopettakaa toistenne tappaminen!

Äänestä

  • Hyvä Ihmiset!! kirjoitti:

    "eliitti" illuminati yrittää koko ajan sensuroida nettiä kaikenlaisilla tekosyillä, mutta onneksi on näppäriä ihmisiä.
    http://fi.wikipedia.org/wiki/Wikileakshttp://www.tietokone.fi/uutiset/wikileaks_paljasti_irak_videon_valtaisa_kohu

    Alkaako EU sensuroimaan nettiä, varmaan yritystä ja painetta on, kun rikoksia paljastuu nopempaa ja nopeampa..

    http://www.tietokone.fi/uutiset/wikileaks_paljasti_irak_videon_valtaisa_kohu

    http://fi.wikipedia.org/wiki/Wikileaks

    Paljastakaa totuus!!

    Äänestä

  • lkjdflkjdlk kirjoitti:

    http://truthtube.tv

    To our VISITORS. TruthTube.Tv has given you numerous examples on this website as to the true nature of the sickening BRUTALITY and VIOLENT nature of the "cult" of Islam. Hopefully, you will have noticed that none of these examples are ISOLATED INSTANCES nor are they CONFINED to a particular Muslim controlled country.

    Everywhere you find the "Religion" of the "False Prophet" Muhammad you will find some form of Muslim DEPRAVITY or other. For example, recently In the US, Muslim Muzzammil Hassan a TV executive BEHEADED his wife Aasiya in his N.Y, TV Studio. There have also been a number of honour killings of young girls in the US and Canada over the last year.

    Likewise in Europe, we regularly hear of the GANG RAPE of Muslim women as HONOR- PUNISHMENTS, BRUTAL BEATINGS, MUTILATION AND HONOR KILLINGS. There have even been reports of BEHEADINGS in Ireland which has a national population of less than 5 million people with a tiny minority of Muslims,

    All over Europe there are young Muslims rioting in the streets and calling for the BEHEADING OF ANYONE WHO DARES OPPOSE ISLAM, Murdered movie maker THEO VAN GOGH in the Netherlands is but one example. And yet even MORE horrifying was the SLAUGHTER Of 100 INNOCENT CHILDREN , WOMEN AND MEN AROUND THE WORLD OVER A FEW TOTALLY INOFFENSIVE CARTOONS OF MUHAMMAD BY A DANISH CARTOON ARTIST.

    We have Muslim no-go areas, where Sharia Law is practiced and the law of the land ignored and the list goes on-and-on. AND THIS TREND IS SET TO CONTINUE AND GROW as more and younger Muslims turn to Radical Islamic groups whose sole INTENT is to cause as much civil unrest as possible in their host countries.

    In conclusion, all the examples we have given you are both factual and verifiable and not scare-mongering on our part. Thus, we pose this question to [YOU]. NOW THAT YOU ARE AWARE OF THE FACTS, WHAT ARE YOU GOING TO DO TO HALT THE INSIDIOUS GROWTH OF ISLAM IN YOUR COUNTRY????

    Äänestä

Tuollaisia videoita odotettavissa myös Afganistanista.
Naisia ja lapsiahan siellä USA ja liittolaiset on tappaneet todella paljon.

Toivottavasti suomalaiset ei osallistu murhaamiseen.

Äänestä
  • Säälittäviä murhaajia!

    Äänestä

Billenbergin pojat ovat ihan tavallisella ja laillisella ryöstö retkellään jotka YK:n jäsenmaat ovat hyväksyneet. Amerikan pojat nääs tarvii öljyä. Kohta noi rohkeat amerikan rambot tulee tännekin jollei Katainen myy Suomea pohjavesineen pilkka hinnalla ja ampuu kaikki mammat rollaattoreissa mikä voi olla ydinkäyttöinen hyökkäysvaunu ja vaarit kävelykepeissään niissähän on ne jääpiikitkin millä voi heittää ilmassa leijailevaa helikopteria. Ne on nääs uhka USA:n turvallisuudelle.

Äänestä

on melkein oikein, nimittäin,jos Venäjä miehittäisi Suomen, meitä kohdeltaisiin samalla lailla kuin Irakin siviilejä ja maailma katsoisi vierestä, KOSKA KUKAAN EI TIETÄISI MITÄ TÄÄLLÄ TAPAHTUU. VENÄJÄLLÄ EI OLE VAPAATA TIEDONVÄLITYSTÄ JA SIKSI ESIM. TSETSENIASTA EI KOSKAAN TULE ILMI FILMEJÄ HIRMUTEOISTA.

Koko ajan kuitenkin tapahtuu...

Neuvostoliitto salasi tilansa 70-vuotta: ei ympäristö-ongelmaa. ei ihmisoikeusrikkomuksia, ei rikollisuuttaa...blaa, blaa, kaikki valhetta,josta eiollut kukaan kirjoittamassa tai ottamassa kuvaa vapaan tiedonvälityksen ja lehdistön puututtua.

Äänestä
  • se oli kun juutalaisbolshevikit panivat pystyyn kommunismin ja yrittivät kaapata maailman hanskaansa. Nyt tuo hanke kulkee nimellä NWO

    Äänestä

vanhan aikaisia kaukokanuunoita on joka puolella mutta uusiakin täysin automaattisia kaukoaseita jotka automaattisesti filmaavat kaiken surmaamisen on jo istutettuna ympäri länsimaitakin esimerkiksi. siis siinä mielessä automaattisesti että ne ovat täysin itsenäisesti ohjelmoitu toimimaan.kaikki 1.95 ja siitä pidemmät on ohjelmoitu automaattisesti kohteiksi. ja surmamis videot näytetään jälkipolville päiväkodeissa.automaattisesti. ja katollisissa kirkoissa.

Äänestä

Haistakaa nyt jo jokainen paska. Kyllä on taas kaksinaamaisuuden huippu, se miten tälläkin keskustelupalstalla päivittäin puhutaan näistä rättipäistä jotka ovat Suomeen eksyneet niin nyt yhtäkkiä heidän "heimoveljiensä" kuolema onkin suuri tragedia? Eiköhän tässä kaikessa todellisuudessa kuitenkin ole kyse lapsellisesta tarpeestanne joka välissä kuin vaan pystyy vähän haukkua Amerikkalaisia jotta voisitte tuntea olonne paremmaksi. Kuuluisa Suomalainen alemmuuskompleksi ja tunne ja tieto siitä että olette osa linnunpaskankokoisen valtion kansaa joka ei kiinnosta ketään näyttää aiheuttavan aika suurta katkeruutta ja vihaa suurempia ja mahtavampia kohtaan.
Ja kiinnostaako minua videolla olevien ihmisten kohtalo? Ei pätkän vertaa!
Sitä saa mitä tilaa.

Äänestä
  • arvostella maahanmuuttopolitiikkaa ja tuomita tappaminen

    Äänestä

USA on tehnyt hyvää työtä Irakissa. Saddami ja hänen psyko-hovinsa on päässyt tuhansien neitsyiden luo. Toivokaa, etä seuraavaksi Iran riisutaan ydinaseista. Se on meidän jokaisen etu. Olettehan suomalaisia?

Äänestä
  • se on jumalan sana mikä sanoo että kaikki 195 centtisen on lyhennettävä automaattisesti. miksi muuten jumala sallisi tämän sitähän ei voi enää estää.miksi 195 ja siitä pidemmät no siksi että 195 ja siitä pidemmäksi ei kasva kuin tiukalla kilpailulla siis tuhansien vuosien karsimis systeemillä ja jos rauha halutaan nämä pitää karsia pois että maan päälle tulee taas rauha ainakin 1000 vuodeksi.

    Äänestä

  • nimen omaan kirjoitti:

    se on jumalan sana mikä sanoo että kaikki 195 centtisen on lyhennettävä automaattisesti. miksi muuten jumala sallisi tämän sitähän ei voi enää estää.miksi 195 ja siitä pidemmät no siksi että 195 ja siitä pidemmäksi ei kasva kuin tiukalla kilpailulla siis tuhansien vuosien karsimis systeemillä ja jos rauha halutaan nämä pitää karsia pois että maan päälle tulee taas rauha ainakin 1000 vuodeksi.

    Robottisodankäynti on helppoa, yksinkertaista ja mukavaa. 80 % USA:n taisteluoperaatioista on juuri tällaisia nykyään. Loput 20 % ovat hieman vaativampia: niissä erikoisjoukot joutuvat hiippailemaan vihollisten lähelle ja valaisemaan maalin lentokoneille tai helikoptereille tai sitten - hyvin harvoin - ne ovat joko panssarivaunuilla käytyjä taisteluita tai etsintäoperaatioita, jotka muuttuvat tulitaisteluiksi.

    Kolmasosa näistä robotti-iskuista menee vikaan ja niissä tapetaan vain siviilejä, koska liipaisinherkkyys näyttää lentäjillä ja lennokkien ohjaajilla olevan korkeaa luokkaa, aseiden teho on melkoinen eikä vihollisten tunnistaminen ole aina helppoa. Tässä tapauksessa täytyy kyllä todeta, että eivät nuo tapetut kovin sotaisilta vaikuttaneet.

    Joka tapauksessa, tappajille itselleen tuo on melko harmitonta huvia. Metsästysonnettomuuksia sattuu vain vähän.

    Ehkäpä joskus saamme tietää, montako siviiliä suomalaiset ovat tappaneet Afganistanissa...

    Äänestä

  • Tarkkailija N.N. kirjoitti:

    Robottisodankäynti on helppoa, yksinkertaista ja mukavaa. 80 % USA:n taisteluoperaatioista on juuri tällaisia nykyään. Loput 20 % ovat hieman vaativampia: niissä erikoisjoukot joutuvat hiippailemaan vihollisten lähelle ja valaisemaan maalin lentokoneille tai helikoptereille tai sitten - hyvin harvoin - ne ovat joko panssarivaunuilla käytyjä taisteluita tai etsintäoperaatioita, jotka muuttuvat tulitaisteluiksi.

    Kolmasosa näistä robotti-iskuista menee vikaan ja niissä tapetaan vain siviilejä, koska liipaisinherkkyys näyttää lentäjillä ja lennokkien ohjaajilla olevan korkeaa luokkaa, aseiden teho on melkoinen eikä vihollisten tunnistaminen ole aina helppoa. Tässä tapauksessa täytyy kyllä todeta, että eivät nuo tapetut kovin sotaisilta vaikuttaneet.

    Joka tapauksessa, tappajille itselleen tuo on melko harmitonta huvia. Metsästysonnettomuuksia sattuu vain vähän.

    Ehkäpä joskus saamme tietää, montako siviiliä suomalaiset ovat tappaneet Afganistanissa...

    Terroristit harvoin vaikuttavat hirveän sotaisilta vai miten luulet heidän pääsevän aina niin lähelle kohteitaan ja räjäyttämään itsensä? Ei se ainakaan mekkalaa itsestään pitämällä onnistu vai kuinka? Kaikkien videolle napattujen räjähdysten perusteella aika rauhallisilta ja massaan hukkuvilta vaikuttavat ennen hirmutekojansa.
    Mutta pakettiauton ampuminen oli silti mielstäni räikeä ylilyöti.

    Äänestä

ei koskaan ole syyllinen mihinkään! Presidentti Bush julisti tehtävän suoritetuksi joskus jo aikoja sitten! Presidentti Obama suorittelee vain pientä jälkisammutusta!

Äänestä

Miksi vasta nyt rangaistiin venäläisiä tsetsenian tuhoamisesta?
Ja Afghanistanin julmuudet ne haluaa itsekin unohtaa, kun saivat niin pahasti selkäänsä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hjyhjjj kirjoitti:

http://collateralmurder.com/

Miksi ei USA:n sotilasjohtoa vangita ja laiteta syytteeseen sotarikoksista? Sotilaat tekevät sen mihin on koulutettu ja mitkä käskyt on saaneet. Armeijan ylin johto joka on kaiken tämän sallinut on vangittava loppuiäkseen.

MURHAAJAT!

Jos venäjä miehittäisi Suomen meitä kohdeltaisiin samalla lailla kuin Irakin siviilejä ja maailma katsoisi vaieten vieressä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu