löytää matkailuautoon uudet matot, tietääkö kukaan.Tarttis saaha kaikki matot.
mistä
20
3871
Vastaukset
- ihmettelen tätä
Eikö siellä Tampereen Agalla olis niitäkin? Ja - tietenkin- ilmaiseks .........
Pelit pitää olla ja hienot, mutta mikään ei saa maksaa mitään. Kumma juttu.
Mattoja saa mm. teettämällä. Kyllä ne kanttaa ja laittaa - mutta se vaan pakkaa maksamaan.- 876543
Me haetaan Kirppikseltä kaikki tavarat ja Pelastusarmeijalta ruoka.Jää enemmän rahaa kausipaikan maksuun ja viinaan
- viisi pistols
Kerro nyt vähän enemmän! Ei tää maksa mitään, tiedän paikkoja mutta mitkä matot ja mihin vehkeeseen?
- teettää
- Das Gut
vaikka tuolta ja leikkaa muotoon http://www.takkatohtori.fi/
- hyvä matto
Ostin Prismasta metritavarana jotain leveää kumipohjamattoa, ei kantattua ja ei ihan tavallista käytävämattoakaan ja kun oli tarkat mitat niin myyjäpoika leikkasi ne valmiiksi kahteen osaan ja nyt on helppo puhdistaakin.
En muista mitä maksoi. Ei hirveästi. Olen tyytyväinen.- sex pistol
prismassa kantattua matot vai jouduitko muualla kanttauttamaan.
- hyvä matto
sex pistol kirjoitti:
prismassa kantattua matot vai jouduitko muualla kanttauttamaan.
Kyllä kyllä , niillä on nykyään siellä Prismassa jokaisessa kassassa kanttauskone. Niillä on monta eri väristä kanttauslankaa.
Kannattaa käydä Prismassa asuntoauto mattoja ostamassa. Niillä on kaikkiin asuntoautoihin sopivia mattoja alk. 36,98 / m2. Paras valikoima on Lavian Prismassa. - Jorma K
hyvä matto kirjoitti:
Kyllä kyllä , niillä on nykyään siellä Prismassa jokaisessa kassassa kanttauskone. Niillä on monta eri väristä kanttauslankaa.
Kannattaa käydä Prismassa asuntoauto mattoja ostamassa. Niillä on kaikkiin asuntoautoihin sopivia mattoja alk. 36,98 / m2. Paras valikoima on Lavian Prismassa.niitä Rovaniemelläkin. Saattaa olla että on paksumpaa kuin täällä etelässä kun siellä on kylmempääkin. Voi olla halvempaakin jos ei aivan ilmaistakin . Eihän karavaanarit ole tottuneet maksamaan mistään kun, kaikki pitäisi ilmaiseksi saada. Eikös sf alueilla jaeta ilmaiseksi pois heitettyä räsymattoa, ainakin ennen on jaettu halukkaille .Niitähän riittää näissä piireissä aikalailla paljon. Karavaanarin mottohan on ; ota jos ei kenellekään kelpaa enään. Koskee myös paskapaperia, sehän kelpaa käytettynäkin jos ei uutta saa varastettua yleisistä vessoista.
Terveisiä Jorma K tuhopolttaja ja paskan jauhaja karavaanareiden pyynnöstä ja miksei, vähän el Papankin. - siistit matot
sex pistol kirjoitti:
prismassa kantattua matot vai jouduitko muualla kanttauttamaan.
Ostin Prismasta mattoa, joka leikattiin isolta rullalta - olisko ollut metristä ? - ja joka ei purkaannu. Ei siis tarvi kantata. Isot linjat myyjäpoika leikkasi valmiiksi ja pikku mutkat tein kotona.
En siis muista mitä maksoi, koska siitä on kaksi vuotta, muttei ollut järin kallista. Ja matot ovat nyt alkamassa kolmatta kauttaan. Imuroin viikonloppuna ja katsoin, ettei tarvi vielä uusia. - Laviasta ei ahtaasta
hyvä matto kirjoitti:
Kyllä kyllä , niillä on nykyään siellä Prismassa jokaisessa kassassa kanttauskone. Niillä on monta eri väristä kanttauslankaa.
Kannattaa käydä Prismassa asuntoauto mattoja ostamassa. Niillä on kaikkiin asuntoautoihin sopivia mattoja alk. 36,98 / m2. Paras valikoima on Lavian Prismassa.Höh, Laviasa mitään Prismaa oo.
- Einar....inaa.
räsymattoa vai karvamattoa.....vai peräti uimahallimattoa ? Keskivirossa on hyvä firma joka leikkaa odottaessasi matot autoosi, tietävät ja osaavat homman kohtuu hinnalla. No ite joudut ottamaan selvää.....
- sex pistols
Einari nyt tosissasi, etkö sitten tiedä missä kyseinen firma on Virossa siellähän on kyllä halvempaa kuin Suomessa. Saako siellä maton päärmättyä.
- Meiltä....
sex pistols kirjoitti:
Einari nyt tosissasi, etkö sitten tiedä missä kyseinen firma on Virossa siellähän on kyllä halvempaa kuin Suomessa. Saako siellä maton päärmättyä.
Saat mittojen mukaan kantatut matot, kumipohjalla tai ilman. Nyt on IN laittaa allergiaystävällinen kokolattiamatto, jota voi kotona vesipestä. Helppo ja nopea leikata, ei tarvitse kantata. Eli samoihin hintoihin tulee kuin edullisemmat, jotka täytyy kuitenkin kantata.
www.kotimatto.fi
- hyvä tulee
Forssan vankkuri tekee mittojen mukaan matot. Teetä siellä. Omistajan muija ompelee niitä
- w..MAN
Kokolattiamatto asennettiin itse..paksulle paperille piirreettiin matkailuauton lattian pohjapiirustus ja tehtiin malli 1:1. Liikkeestä ostettiin esim. veneisiin ja m-autoihin tarkoitettua mattoa lev. n. 2m, kumipohjainen ja päällä nukkapinta. Saumoja ja liitoskohtia ei ole, vain tarpeeksi leveää mattoa. Kanttausta ei tarvittu.
Kokolattiamaton päällä on pikkumattoja kaksin kappalein, nyt kesämatot ja talveksi talvimatot, jolloin on helppo puistella irtoroskat pois.
Metrihinta 30-45e ja kokonaisuus maksoi n.100e.
Samalla tehtiin matkustamon ja ohjaamon välille paksummasta verhoilu kankaasta sivuverhot. Ylhäällä on kisko, sivuilla on verhojen kiinnikkeet, jolloin saa sivuille.
Autossa on kyllä omat verhot, saa tuulilasin eteen. Mutta paksummat verhot pitävät kesällä asuinosan viileänä ja talvella lämpimämpänä.
Metrihinta 35e, maksoi n.120e tarvikkeineen. - K. Kakkonen
Tokmannilta saa kumipohjaisia mattoja 40x60cm 5€/kpl.
Miksi ihmeessä pitää jotain erikoismattoja ostaa? - neuvosto
Laita sellaiset komeat luonnonkivi laatat joita rikkaat asentaa puutarhoihinsa. On komeet ja helpot hoitaa.
- Kara.Vaanari
Sillähän moni ajelee tuonne Pohjois-Norjaan, että sieltä saa sitä liuskakiveä tien poskesta. On meinaan päheetä sitten ajella takaisin kivilaattalattialla varustetulla vankkurilla :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu2083336Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva2401673Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus971523- 921419
Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e461354Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen
No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.1601286Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin121218Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!
"Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze1231039Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät89952Tuntuu liian hankalalta
Lähettää sulle viesti. Tarvitsen apuasi ottaa koppi tilanteesta. Miehelle meni.55882