Taisteluhävittäjät toimintakyvyttömiä

kissamies57

Suomi ei tee mitään helvetin kalliilla Hawk hävittäjillään koska koko ilmatila on suljettu.Sinne meni seki 5 miljardia jenkkilän bushin perseeseen.Tämän kaiken on meille tarjonnut monikansallistava kokoomus sekä heidän tytärpuolueensa kepu ja sdp.

14

272

    Vastaukset 14

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Heh heheeee

      varmaan tarkoitit. Hawk on harjoituskoneena suoriutunut tehtävistään hyvin.

      Hornet taas sopii harjoituskoneeksi paremmin kuin hävittäjäksi.

      Naurettavan hidas kone. MIG-21 (60-luvun kone) oli suorituskykyisempi kuin , naurettava Hornet.

      • kissamies57

        pääasiassa kanan luita mutta sopivaa pikkupurtavaa.Äläkä kompastu lillukanvarsiin.


      • kissamies57
        kissamies57 kirjoitti:

        pääasiassa kanan luita mutta sopivaa pikkupurtavaa.Äläkä kompastu lillukanvarsiin.

        Varma peli ku on väleissä ja sopii vuoristoisiin olosuhteisiin.


      • Tyhmä minäkin

        Nopeempi mig-21 on mutta ei sillä voi operoida läheskään samoissa nopeuksissa kuin herhiläisellä.
        herhiläinen on myös paljon ketterämpi, parempi aseistus... äh, miksi ääliölle selittelen.


      • kissamies57
        Tyhmä minäkin kirjoitti:

        Nopeempi mig-21 on mutta ei sillä voi operoida läheskään samoissa nopeuksissa kuin herhiläisellä.
        herhiläinen on myös paljon ketterämpi, parempi aseistus... äh, miksi ääliölle selittelen.

        Sopii myös ministeri ja presidenttikuljetukseen kun varustukseen kuuluu laskuvarjot ja pelastusliivit.Ääliö oot jos et hevosta tunne.


      • kissamies57

      • Jos tarkoitat suorituskyvyllä pelkkää ilmanopeutta niin olet oikeassa.Muuten migillä ei olisi ollut mitään jakoa hornetin kanssa.Migillä ei esim.pystynyt lentämään huonossa säässä koska siitä puuttui tutkajärjestelmät(ei ollut saatavilla)Mig oli pelkästään kauniin päivän hävittäjä.Vaati katsekontaktin viholliseen jonka aikoi pudottaa.Hornet taas pystyy amraam-ohjuksilla pudottamaan saman määrän vihollisia jo ennen kuin nämä tietävät joutuneensa hyökkäyksen kohteeksi.


      • Heh heh heeee!
        HEPO kirjoitti:

        Jos tarkoitat suorituskyvyllä pelkkää ilmanopeutta niin olet oikeassa.Muuten migillä ei olisi ollut mitään jakoa hornetin kanssa.Migillä ei esim.pystynyt lentämään huonossa säässä koska siitä puuttui tutkajärjestelmät(ei ollut saatavilla)Mig oli pelkästään kauniin päivän hävittäjä.Vaati katsekontaktin viholliseen jonka aikoi pudottaa.Hornet taas pystyy amraam-ohjuksilla pudottamaan saman määrän vihollisia jo ennen kuin nämä tietävät joutuneensa hyökkäyksen kohteeksi.

        niin vitun tyhmiä, että ette oivalla pääasiaa. MIG-21 oli KUUSIKYMMENLUVUN kone. Siinä se. Silloin saimme venäläisiä korkealaatuisia hävittäjiä. Nytkin heillä olisi parempia, kuin Hornet.


    • Lentäjän kone.
      • Pötkö 1

        Mitä v.....a me tehdään jollain kanansiivillä. Ei siihen tarvit, kun yks iso paukku varastoon


      • joo kos..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä Yllätti

      Kaivatussasi?
      Ikävä
      179
      1691
    2. Se katse...

      Täynnä rakkautta. Kunpa olisin tajunnut.
      Ikävä
      81
      896
    3. Ei enää ulkoteltta ruokaa.

      Se oli sitten viimmeinen kerta kun tuonne teltalle menen.Laatu heikkenee joka vuosi ja annokset pienenee.Ei enää kiitos,
      Kuhmo
      39
      862
    4. En ole hetkeen sinulle kirjoittanut nainen

      Vieläkin ajattelen sinua, jos voit uskoa. Tunteet minussa huutavat toivoa ja rakkautta, kun kylmä loogisuus taas pistää
      Ikävä
      56
      801
    5. 60
      658
    6. Mitä eroavaisuuksia sinulla on

      kaivattusi kanssa? Esim. luonteessa. Haittaavatko erot vai ovatko vain rikkaus?
      Ikävä
      69
      620
    7. Olet niin tärkeä

      Et edes tiedä sitä, tai ehkä tunnet sen… Sinussa on jotakin pysyvää, tuttua, turvallista, kodikasta.
      Ikävä
      19
      561
    8. Mä olen tosi

      Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui
      Ikävä
      38
      526
    9. Jos sussa toisessa on yhtään miestä

      Ja kadut tekemisiäsi niin menet poliisin puheille, paljastat kaiken oman osuutesi ja kerrot mitä kaikkea se toinen on te
      Ikävä
      36
      521
    10. Onnettomuus

      Olivatko paikkakuntalaisia, jotka menehtyivät?
      Virrat
      19
      511
    Aihe