Suomalaiset tykkää siitä, että maahanmuutto politiikkaa ei muuteta, lisäksi he tykkäävät siitä että hallituspuolueita lahjotaan puhumattakaan pääministerin lahjonnasta. Tämän osoitti Aamulehden äänesty eilen. 1/4 ainoastaan Suomalaisista halusi uusia vaaleja. Joten te jotka haukutte täällä mamuja niin se kannataa lopettaa ja tyytyä enemistön päätökseen tai jos se ei teitä mielytä niin muuttakaa pois Suomesta, on oma asianne minne menette rutisemaan.
Suomalaiset erikoinen kansa
%liike
3122
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
aijaa lisää näitä hemmetin maahanmuuttajia jus juts ei kiitos, TÄMÄ MAA VAIN SUOMALAISILLE PISTE
ja papukaija merkki
...tehtailee tänne asettuneet romanikerjäläiset, kiitos eu-vapauden ja maamme anteliaan sosiaaliturvan. Viimeksi tällä viikolla on useita 80-90-vuotiaita vanhuksia ryöstetty kaatamalla ja rahat viemällä Helsingissä ja poliisi ei mahda mitään.
Kansamme on nössöä ja hissukkaa, ja nielee kaiken paskan mitä päättäjät antavat. Noh, Vanhaset, Thorsit, Kataiset ja Braxit sun muut tykkää mamuista ja mokutuksesta joten sitä saadaan sitten oikein kunnolla. Tää maa menee katastrofaaliseen tilaan, ja ihan rauhan aikana, vapaaehtoisesti tekemällä idioottimaisia päätöksiä.