Munasta on moneksi

Sen voi esimerkiksi viipaloida ja asetella voileivän päälle, mausteeksi ripaus suolaa.
584
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

voi oli huono esimerkki.
kyllä munaa voi hyödyntää muutenkin :)

Äänestä
  • KIRVEELLÄ poikki ja tikun nokkaan ja eiku nuotiolle paistamaan

    Äänestä

nyt on koko pöytä soossissa. Millä helevetillä sen munan saa leikattua viipaleiksi ilman että se valuu pöydälle? Ja kuorikin on niin pirun kova, että tarttis rautasahaa.

Äänestä

Muna on maukasta, mutustelen munakasta.

Äänestä
  • on munaa jaloimmillaan, paitsi hotelleissa, se kellertävä ällövanukas ole munaa nähnytkään. -90 luvulla oli vielä hotelleissa aitoa kokkelia, sillä lähti hyvin päivä käyntiin pekonin kera, nam ;P

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


-Martta- kirjoitti:

Sen voi esimerkiksi viipaloida ja asetella voileivän päälle, mausteeksi ripaus suolaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu