Missä vika?

Onko uusista autoista jo tulossa tarjouksia Suomessakin. Muualla Europassa tarjoukset ovat varsin kovia, kymmeniä prosentteja. Vai pitääkö hakea auto ulkomailta?
2114
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Suomessa on nyt tulossa/menossa tarjoomus.

Äänestä

Ainahan tuo on ollut.

Olen elämäni aikana ostanut kolme uutta autoa, ja joka kerta pyytänyt tarjousta. Ja saanut. Ja aina myös uuden tarjouksen, kun en ole ollut tyytväinen hintaan. Ja lopulta kaupat syntyneet.

Ja ei 10% lähtöhinnasta pois ole mikään "kova". Pikemminkin aika normaali. Osa tietysti silkkaa rahaa, osa varusteita.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Uusista tarjouksia? kirjoitti:

Onko uusista autoista jo tulossa tarjouksia Suomessakin. Muualla Europassa tarjoukset ovat varsin kovia, kymmeniä prosentteja. Vai pitääkö hakea auto ulkomailta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu