Puna-armeija pelastaa meidät !

Vielä Puna-armeija tulee ja vapauttaa meidät porvarihallituksen sorrolta !
4133
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

samalla kovuudella kuin Muna-armeija Berliinissä 1945.

Äänestä

Ainoa armeija mikä pelastaa on Pelastusarmeija.

Äänestä
  • jo sieltä mettästä pois papparainen! Sota loppu jo yli 65 vuotta sitten.Käpykaartilainen voit esiin tulla, kun punaarmeijakin lakkasi olemasta jo pian 20 vuotta sitten.

    Äänestä

  • kaikki loppuu aik... kirjoitti:

    jo sieltä mettästä pois papparainen! Sota loppu jo yli 65 vuotta sitten.Käpykaartilainen voit esiin tulla, kun punaarmeijakin lakkasi olemasta jo pian 20 vuotta sitten.

    "punaarmeijakin lakkasi olemasta jo pian 20 vuotta sitten"

    Jos tarkoitit entistä Puna-armeijaa, se kyllä lakkautettiin paljon aikaisemmin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


vapaus tulee.... kirjoitti:

Vielä Puna-armeija tulee ja vapauttaa meidät porvarihallituksen sorrolta !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu