mustien riisto jatkuu on outoa, että pieni valkoisten vähemmistö voi riistää tummia omanmaansa kansalaisia.Täällä suomessa myös pieni vähemmistö rikkaita riistää tavallisia kansalaisia.Mutta etelä afrikassa on riisettyjä monta, monta kertaa enemmän.On ihme miten saa tuo riisto jatkua sukupolvelta toiselle.Valkoihoiset näyttelevät aseita jos jonkinlaisia pelotellakseen mustia orjia. Näyttää kuin aparhait palaisi niille kontuville takaisin.Niin eihän täällä suomessa ole tietysti sen kummemmin asiat köyhällä kuin afrikassakaan näyttää vain päällepäin vähän siedettävämmältä.
Aina vain Etelä Afrikassa
köyhien puolesta ky
15181
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
"Valkoihoiset näyttelevät aseita jos jonkinlaisia pelotellakseen mustia orjia."
Lisäksi mustia orjia roudataan purjelaivoilla Amerikkaan puuvillapelloille. Ja purjelaivoissa on käytetty suomalaista tervaa! Eikös ole kauheeta, mihin tää maailma on menossa!
Sorto jatkuu, lue vaikka tästä:
http://iluvsa.blogspot.com/2009/12/more-farmers-slaughtered.html
sateenkaarimaan tapahtumia!
http://iluvsa.blogspot.com/2010/04/what-rainbow-nation.html
on murhattu Etelä-Afrikassa 10 vuodessa.
Sahatkoon vaan oksaa, jolla istuvat.
Zimbabwessa riistettiin valkoisilta tilat ja nyt ne ovat tuottamattomia ja autioita ja maa on konkurssissa.
Faktoja...
Niin sen pitää ollakin maasta pois tai maan tavalla. Kauan ovat jo kupanneetkin tummia jopa sukupolvia jo onkin aika loppua menetelmä on oikea. eipä ole muuta lisättävää.
että se tietää konkurssia kuten muissakin mustan-Afrikan maissa.
Fakta.
Tämä Mugabe-fani on saamassa nuhteet rasismista omalta puolueeltaan:
http://news.bbc.co.uk/2/hi/africa/8628744.stm
Toivottavsti saa myös kuulan kalloon lähitulevaisuudessa.
Niin ja ne MM-kisat...en ymmärrä miksi yksikään valkoinen pelaaja suostuu pelaamaan tuossa kammottavassa maassa.
Tottakai tänne Suomeen tulee pakolaisia kun valkoihoiset ryöstävät kaiken Afrikassa asuvilta. Ovat pitäneet heitä orjina elämänsä alusta asti. Uhkailleet niitä kaiken sorttisilla aseilla ja vieneet heidän maastaan kullat, timantit, ym muut materiaalit. Nyt on vähän rauhoittunut kun kaikki kupattavat on kupattu. Sitten siirtyvät toiseen maahan jospa olisi kupattavaa sielläkin.
Etelä-Afrikka ja Rhodesia olivat YK:n kauppasaarrosta huolimatta kukoistavia talouksia. Rhodesia oli vilja-aitta.
Ei ole enää...
orjat tekivät työt huonokuntoiset nitistettiin oletko huonomuistinen. kuin pääministerikin.?
jakaa ryöstetyiltä kupatut kalleudet afrikan maiden omaan käyttöön eikä homehduttaa niitä sveitsin pankkitileillä.ja kupparit telkien taa jos sekään riittää.
ei maaperä loputtomiin ruokaa tuota. sitä pitää lannoittaakin. ja kun lannoite tehdään öljystä jota kuluu 500L per lärvi per vuosi lännessä, niin ei ihme että öljy kiinnostaa jenkkejä ;) vähiin on käymässä ja lopputaistoa varten pistellään palikoita kentälle.
Ja siksi mustien määrä nousi 5m -> 45m vuosina 1940 - 2000 (sittemmin AIDS on tiputtanut kasvun)? Eiköhen ne lisääntynyt kuin saivat enemmän ruokaa, paremmat asuinolot, ja länsimaiset sairaalat valkoisilta.
Etelä-Afrikan narkkarimurhaajista ohjelma juuri nyt TV2.
Tuohon paskapaikkaanko aikovat maailman parhaat jalkapallpoilijat todellakin mennä?
Kisojen antamista Etelä-Afrikalle on pidetty suurena virheenä, vaikka siitä ei ääneen puhuttakaan. Terrori iskun mahdollisuuden arvioitu olevan 80% luokkaa ja Saudi Arabiassa pidätettiin joku jo suunnittelusta, mutta asiasta ei ole järjestäjien osalta paljon puhuttu... Taitaa turvallisuus puolikin kusta aika pahasti. Rahaa on mennyt paljon enemmän kuin piti ja paikallisia on jopa kehoitettu säästämään sähkön kulutuksessa kisojen aikana ettei stadioneilta ja kisaturisteilta lopu kesken. Että sellaista...
Luuletko että missään muualla olisi sen turvallisempaa? Hulluja riittää joka puolella ja kaiken värisinä.