lopetetaan haaveilu naissotilaista ja siirrytään päiväjärjestykseen(, eli haaveilemaan Aatusta). Seuraavassa filmissä (53 min) liittoutuneet eivät unohda heittää mitään lokaa A. Hitlerin päälle:
http://www.youtube.com/watch?v=QDBU-43db-s
Joskus liika mustamaalaus saattaa jopa toimia käänteisesti - valitettavaa(ko) sinänsä.
http://www.youtube.com/watch?v=QDBU-43db-s
Joskus liika mustamaalaus saattaa jopa toimia käänteisesti - valitettavaa(ko) sinänsä.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Liittoutuneiden yksi ovela temppu oli ottaa kohta Aatun puheesta jossa Aatu puhuu kiihkeällä äänensävyllä. Sitten näyttää että joo tällainen raivohullu Hitler on joka ei osaa keskustella järkevästi.
Vaikka kun katsoo natsien omia filmejä ja Aatun Suomessa Mannerheimin kanssa käymiä keskusteluja niin ihan rauhallisesti, harkitusti ja asiallisesti tuo keskustelee.
kävi Suomessa olikin Hitlerin kaksoisolento. Eihän johtaja sentään sellaista riskiä ottanut, että olisi itse tänne pelkälle onnittelukäynnille tullut.
Tom of Finland