Asianajaja Lampela

kyselijä?

Kysyisin, että millainen juristi Lampela on ja onko Suomessa niin, että oikeus määrää kenet huvittaa syytetyn asianajajaksi?

Kun ihmettelin sitä, että Lampela ns. "on pahoillaan" siitä, että puolusti hyvän ystävänsä Kari S. Tikan tappajia...

Olen aina luullut, että Lampela on sellainen asianajaja, joka ottaa vain kovan rahan jutut, jotka häntä itseä kiinnostaa vai onko tosiaan niin, että oikeusmääräsi Lampelan puolustamaan kamunsa tappajia ja sillä sipuli?

Heikille muuten pisteet siitä, että on järjestäen kieltänyt pienen manneverensä itsessään. Lampela on hyvä osoitus siitä, että kantaväestöstä on kaikkeen, mutta puukkojunkkareista ei mihinkään!

11

4720

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kerropa lisää

      nimittäin kyllä Lampela on puoliksi romani eli 50/50 kuten"Heikki" (niin kuin häntä tuttavallisesti kutsut) haastatteluissa on kertonutkin.

      Haluat uskoa, että sinun uskomuksesi (ja siis toiveesi) ylittää totuuden.Voi hyvä taivas, sun kanssas!

      Hyvä,ammattinsa osaava ihminen ei mielestäsi voi olla muuta kuin kantaväestöä. Koko avautumisesi vesittyi omaan rasistiseen näkemykseesi.



      "Puukkojunkkareista ei mihinkään" Eikö? Näyttelijä Anneli Sauli, upeat muusikot meillä ja muualla Shakira, Isabel Pantoja, Anneli Sari,Hilja Grönfors, Valfrid Åkerlund, Leif Lindeman, Amadeus Lundberg, Rainer Friman,Saska Helmikallio, Hortto Kaalo, Rainer Bollström, kirjailija Veijo Baltzar, poliisi Riku Lumberg, Korkeasaaren entinen johtaja Leif Blomqvist vain muutamia mainitakseni. Tosiaan, asianajaja Heikki Lampela meinasi unohtua. Puhumattakaan kaikista niistä "puukkojunkkareista", joiden läsnäoloa yhteiskunnassa sinun silmäsi eivät ole vielä havainneet. Entäs Andy McCoy, joka ei ole romani, mutta haluaa väkisin olla sitä?

      Huh, nyt alkoi pelottaa-tuttu ja turvallinen kaupantäti tai lääkäri...entäpä jos hekin ovat jotain muuta verenperimältään kuin kantaväestöä. Mitäpä jos romanit ovatkin soluttautuneet joukkoonne? Entä jos heillä ei olekaan mustat hiukset ja ruskeat silmät? Pitäisikö kaikille laittaa vaikka pikku tatuointi otsaan, joka kertoisi heti mistä kukakin on lähtöisin, ettei tällaisessa epätietoisuudessa ja pelossa sinunkaan enää tarvitse elämääsi jatkaa...

      Hei, hymyillään jos/kun tavataan... Mistäs sinä minut erotat? Et mistään-nauraaaaaaaa

      • ...

        Hän on vain pieneltä osaltaan manne eli periaatteessa ei ole romani. Tuo sinun 50% on täyttä paskaa, kun Lampela on itse sen sanonut ettei ole romana. Iisovanhemman toinen vanhempi ollut romani muistaakseni. Toki hänessä siis manneverta virtaa kuten sanoin, mutta mitätön määrä, kuten virtaa juutalaistakin verta.

        Ja niin varsinaisista kirjastokansalaisista on lannoitteeksi, kuten Aatu tiesi!


      • BloodyMary2
        ... kirjoitti:

        Hän on vain pieneltä osaltaan manne eli periaatteessa ei ole romani. Tuo sinun 50% on täyttä paskaa, kun Lampela on itse sen sanonut ettei ole romana. Iisovanhemman toinen vanhempi ollut romani muistaakseni. Toki hänessä siis manneverta virtaa kuten sanoin, mutta mitätön määrä, kuten virtaa juutalaistakin verta.

        Ja niin varsinaisista kirjastokansalaisista on lannoitteeksi, kuten Aatu tiesi!

        Huumorimiehiä- sun on pakko olla!

        "kieltänyt pienen osan manneverestään.."

        "pieneltä osaltaan manne... eli periaatteessa ei ole romani"

        "virtaa manneverta...mutta mitätön määrä, kuten juutalaistakin verta"

        Sun täytyy olla hoidon tarpeessa! Sääli, että Dr.Mengele ei nyt enää ota vastaan. "kirjastokansalaiset...keksitkö hauskan sanaleikkisi ihan itse vai auttoko Aatu! Give me a break!


    • aasasdsdd

      kieltänyt sen. Jos ei hänessä sitä ole, niin miksi se pitäisi myöntää?

      • efriguto

        Hän kieltää olevansas puoliromani, kun hän ei sitä ole vaan vain pieneltä osaltaan.


      • OulunAkka

        Mitähän teidänkin suonissanne virtaa lopulta kun taaksepäin mennään. Mistä tiedätte kuka kenenkin lehtolapsi on ja kuka huutolainen tai kiertävä renkipoika teidätkin on alulle laittanut. Miettiä nyt ammattitaitoisen ihmisen verenperimää ja maailma hukkuu tuhkaan ja kohta laavaan!siinä vaiheessa ei paljoo merkkaa mitä Aatu sano, Luepa vaikka välillä Aku Ankkaa, siinä on sulle Aata oikein urakalla niin lähtee sulta tommoset tyhmyydet mielestä.
        Ei kai sulla muuten vaan olekin oma taustasi ja verenperimäsi tiedossa.Musta alko tuntuun siltä, että sulla onkin itselläs joku salaisuus. Oikeinko ongelmaksi asti.Taisin osua naulan kantaan.


    • nystagmus

      saa aina ja vain miinuspisteitä!

      • junttitukka

        Yksi sanaa kuvaa kaiken, TYMPEÄ


    • Anonyymi

      Heikin isä Guido Baltzar, kasvatti-isä Taisto Ahlgren. Piste!

    • Anonyymi

      Hauska kaveri esittelee mutkaansa vain kumppaneille.

    • Anonyymi

      Lakimiehet tuntee lait. Laki sanoo mitä saa tehdä ja mitä ei. Elämme silleen hassussa maailmassa, että oikeuslaitos ei tunne armoa eikä sympatiaa, jos vastapuolen lakimies esittää jotakin mistä toinen osapuoli on eri mieltä, ei riitä että sanoo että on eri mieltä, pitäisi esittää todisteiden jokin lakiteksti ja pykälä, johon vetoat.

      Itse esitin aikoinaan selvät todisteet mutta koska puolustin itseäni, niin syyttäjä ei halunnut oikaista virhettä vaan piti kiinni syytteistä, lakimiehen kanssa olisin voittanut jutun. Ei ollut varaa maksaa lakimiehille tuhansia euroja ennakkoon kun juttu meni hoviin jossa hävisin keissin.

      Ei siis ole syytä väheksyä luvan saaneita lakimiehiä, he osaavat asiansa, vastapuolella kun oli mulkku lakimies, niin sehän ei myöskään minua auttanut vaikka mitä todisteita esitin, edes lakimiesliitto ei halunnut kyseistä lakimiestä rangaista vaikka todisteet osoittivat syytteet perättömiksi.

      KKO olisi ottanut jutun, mutta taas puuttui lakimiehen ennakjopalkja 5000 euroa, itse ei juttua voinut ajaa KKO:ssa...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      100
      6414
    2. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      30
      3833
    3. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      28
      3210
    4. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      370
      1736
    5. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      33
      1398
    6. Upea peppuisella miehellä

      Upea peppuisella miehellä on upea peppu.
      Ikävä
      27
      1340
    7. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      46
      979
    8. Anteeksi kulta

      En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv
      Ikävä
      11
      966
    9. Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."

      Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:
      Tv-sarjat
      11
      890
    10. Tykkään susta todella

      Paljon. Olet ihana ❤️
      Ikävä
      42
      869
    Aihe