tietäisko kukaan sellasen biisin nimee missä soitetaan saksofonii
koko ajan samaa rytmii tai jotain sinnepäin
saksofoni kappale
11
3372
Vastaukset
- tuubatänne
Tää vastauskin on sinnepäin! Vaihtoehtoja on jokunen tusina, mutta ainakin Dave Stewart on levyttänyt muistaakseni "Lily was here" biisin. Lähdetään täälä arvauksella.
- miksaki
ei se ole se
- asdasd123
miksaki kirjoitti:
ei se ole se
Jos samasta biisistä on kyse, niin siinä lauletaan ranskaksi ja saksofoni soi kertosäkeen jälkeen tms. Soittivat maanantaiaamuna NRJ:n aamubiisinä kipaleen.
- mälvings
heti nasahti kerralla kahden vuoden hakureissun ovesta naps.nasaus.ilmarinta..tänks
- tfyuhjh
No esim. Gerry Rafferty - Baker Street.
- asdasd123
Ei oo tuo mitä minä etsin
- asd231
asdasd123 kirjoitti:
Ei oo tuo mitä minä etsin
ei oo Baker street, ei siinä lauleta ranskaksi. :l Voikin vaivata joku biisin noin paljon.
kiitos tosta Gerry Rafferty vinkistä!Olin miettiny nupin puhki 6kk,että kenen toib saksofoni-intro biisi on,kakarana soi jatkuvasti joskus 80-alussa radiosta.Luulin pitkään 10cc vedoksi,mut pieleen meni.Kiitos kaunis.taidan ottaa sorbusta pienet..säkällä tulin sivuille.
- ...
Eräs biisi jossa soitetaan samaa samaa pätkää kuulijan mielipuolisuuteen asti, on joku Calabria tai Destination Unknown, mikä se alkuperäinen lieneekään. Löytyy juutuubista.
- miksaki
joo se on Calabria kiitos
:D - miksaki
miksaki kirjoitti:
joo se on Calabria kiitos
:Dkuulin tän kun olin lomalla egyptissä
ja tykkäsin tästä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me, Suomen kansa, vaadimme Riikka Purran eroa ministerin tehtävästä
Riikka Purra on toistuvalla valehtelullaan osoittanut olevansa epärehellinen henkilö. Perustuslain kohdassa 60 § edell3168212Sebastian Tynkkynen (pers.) ei vastusta raiskauksia
"Sebastian Tynkkynen oli ainoa 14 suomalaismepistä, joka vastusti uutta suostumuksen puuttumiseen perustuvaa raiskauslak343783Hotelli Kainuu konkurssiin
Vasta laajenivat Eskobarilla ja nyt näin https://www.kainuunsanomat.fi/artikkeli/hotelli-kainuu-hakeutunut-konkurssiin1563621Rikkaiden ja yritysten veroaleen ei ole varaa
Ei pieni Suomi pysty elättämään vanhenevaa väestöä nykyisellä veroasteella. Ainakin 5-prosenttiyksikköä pitää kokonaisve872965Purra jäi kiinni valehtelusta, Heinäluoma ei
Ja heti alkoi Purra joukkoineen maalittamaan Heinäluomaa. Niin toimii äärioikeistoa edustava putinistipersulauma, jonka132901"Minua ei kiinnosta opiskelu eikä töissä käyminen"
Voiko lausunnosta päätellä lainkaan mikä puolue saattaisi ajaa tuollaisen kansalaisen elämäntavan mahdollistamista? htt1362554- 272422
Huomentaaaa
Hyvää huomenta.... Tiiätkö kuinka vaikeata susta on ottaa mitään selvää ja ymmärtää yhtään mitään? Mukavaa päivää... sil382222Ainutlaatuiselle naiselle.
Osaat tietämättäsi tehdä edelleen suuren vaikutuksen minuun. Tämän piti olla jo ohi mennyttä mutta olin väärässä jällee371776- 241750