"Paljastavasti pukeutuvat ja irtosuhteita harrastavat naiset ovat syyllisiä Iranin maanjäristyksiin, maan ääriuskonnollinen johtaja sanoo YouTubessa leviävällä videolla.
Hojatoleslam Kazim Sedeghin mielestä naisten pitäisi pysytellä tiukasti säädyllisessä pukeutmisessa, tai maanjäristykset lisääntyvät.
Videon lisännyt käyttäjä oli lisännyt myös kuvan verta itkevästä naisesta, jolla oli silmät sidottu ja teksti "Vihreä liike on elossa". Vihreä oli tunnusvärinä viimevuotissa hallituksen vastaisissa mielenosoituksissa.
Kymmeniä tuhansia ihmisiä on kuollut Iranin maanjäristyksissä viimeisen vuosikymmenen aikana."
http://tinyurl.com/y2bgj4a
- Mistä tuollainen idiotismi oikein johtuu?
Hojatoleslam Kazim Sedeghin mielestä naisten pitäisi pysytellä tiukasti säädyllisessä pukeutmisessa, tai maanjäristykset lisääntyvät.
Videon lisännyt käyttäjä oli lisännyt myös kuvan verta itkevästä naisesta, jolla oli silmät sidottu ja teksti "Vihreä liike on elossa". Vihreä oli tunnusvärinä viimevuotissa hallituksen vastaisissa mielenosoituksissa.
Kymmeniä tuhansia ihmisiä on kuollut Iranin maanjäristyksissä viimeisen vuosikymmenen aikana."
http://tinyurl.com/y2bgj4a
- Mistä tuollainen idiotismi oikein johtuu?
Vastaukset 15
Vanhimmat
Kuulostaa ihan todennäköiseltä, kyllä varmasti se mitä ihmiset maan päällä päälleen laittavat vaikuttaa siihen, mitä tapahtuu maanpinnan alapuolella. On tietysti aika monta muuta maata, joissa pitäisi olla pirun paljon enemmän järistyksiä jos vähäpukeisuus on siihen syynä, mutta tämähän ei luonnollisesti vaikuta kyseisen johtajan lausuntoihin. Kohta varmaan suosittelee, että uhrataan muutama kymmenen säädyttömästi pukeutuvaa daamia, jotta saataisiin maanjäristyksistä vastaava taho leppymään. Jep, jep.
Voisi ehkä ollakin naisten syytä.
Noissa maissa uskovaiset äijät eivät kovinkaan montaa kertaa elämänsä aikana näe naisen muotoja. Jotenka varmasti tällainen ilmiö aiheuttaa näissä rajujakin reaktioita, menevät nurkan taakse kädelle ja kun näitä on tarpeeksi paljon ja käden liike sattuu kaikkien kohdalla samaan rytmiin niin eiköhän maapallo joudu silloin aika koville. Vähän sama kun kaikki kiinalaiset hyppäisivät yhtaikaa tasajalkaa.
Mielestäni koko juttu on ihan väärin päin. Nainen on pomo ja johtaja, mies tulee siinä sivussa. Miestä tarvitaan vain lisääntymisessä ja ruuan hankinnassa. Miehellä on huonompi vastustuskyky kuin naisella, nainen osaa käyttää molempia aivopuoliskoja samaan aikaan, mies ei... koko evoluutio osoittaa kuin koko elämä ihmisillä on kietoutunut... naisiin. Hei... et olisi tätä lukemassa ilman naista :)
Naisten syrjintä on puhdasta rasismia ja syrjintää ja pitäisi kriminalisoida kautta telluksen!
Nykypäivänä kun ei lisääntymisen edes tarvita miestä niin herää kysymys... mihin miehiä oikeasti tarvitaan? :)
ps. kyllä, olen mies :)
Onhan vielä olemassa se pienilukuinen, alati harveneva naisjoukko, joka jostain kumman syystä edelleen haluaa vanhaa kunnon heteroseksiä. Olisiko siinä jonkinlaista tarvetta?
Eipä kyse nyt oikein ollut puhetta tuosta mistä sinulla puute... :)
http://henrylaasanen.blogit.uusisuomi.fi/2010/04/21/naisten-elamanstrategiat/
Suomessa asiat ovat hieman eri tolalla.
Taistelemme puutetta ja kurjuutta vastaan...
vakava synti, mutta siihen tarvitaan kyllä miespuolisiakin. Lesbous ja homous langettavat kansojen ylle Jumalan vihan maljat, joten Kössölläkin on sumppunsa sopassa.
En olekaan harrastanut mitään paljastavaa pukeutumista, mutta jos sillä noista pääsee eroon, niin ei muuta kuin minaria ja narutoppia päälle!:D
menee ihmistä ihan valikoimatta, kun maa järisee.
Tuntuu oudolta, että joku tosissaan sanoo jotain tuollaista. Onko typeryys edellytys uskovaisuuteen?
.
Kerran nimittäin sattui sellainen seireeni kohdalle että maa todella tuntui järisevän;)
Mutta ihan oikeesti,kuinka paljon tässä maailmassa on kusipäitä,itse veikkaan että paljon.
Ja pahimmat ehistä tuntuvat nykyään tulevan noist rättipäämaista.
d
Taas yksi emähölmö ajatollah antanut ohjeita.
"Iranilaiset voivat estää maanjäristyksiä rukoilemalla ahkerasti ja antamalla almuja köyhille. Näin arvioi vaikutusvaltainen uskonoppinut, ajatollah Ahmad Janati."
Mitäs seuraavaksi?
maailmassa jostain syyttää..välillä..niin siitä että sattuu synnyttämään typerän ihmisen.