Somali bussikuskina

Ovatko nämä täysin ammattitaidottoma somalibussikuskit saaneet viimeinkin pahan kolarin aikaiseksi?
Se onkin ollut vain ajan kysymys.
3222
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Jos kerran ovat jotenkin saaneet henkilön töihin, niin se on aina PLUSSAA. Niitä lavailevia ja pimeitä hommia tekeviä kyllä riittää. Sitäpaitti kyllä herra henkilö suomalainen kolaroi myös!! Ei muuten oo ihan herkku ammatti se bussikuskin homma, vaikkapa 4 aikaa ÖUK bussissa, missä keskimäärin jokasella on pari promillee veressä eikä minkäänlaisia tapoja. Juoppoja kun kuskaa siinä, niin tekis mieli viedä kaatikselle. Epäinhimillistä työtä. JA sitten ne muut liikenteessäolvat autoiliat, siinä on joukko joka ei tunnu tajuavan miten hankalaa bussilla on oikeesti liikkua, kun ajetaan se pikku pirpana pelti läjä sentinpäähän ja tukitaan kaikki tila. Kiitokseksi töötötään ja näytetään kansainvälistä ikkunasta. Siinä vois pikkasen kääntää bussia ja rutata tinapaperisen pikkusen fiiatin ruttuun ihan vahingossa. Siis pinnat niille somali sisseille jotka bussia suostuu ajamaan. VOIS pikkasen NOSTAA liksoja, niin olis sitten suomi henkilöt ratissa kolaroimassa, jos se olis parempi. Itte en kaipaa yhtään ulkolaista maahan, kun kerran omia työttömiä on satoja tuhansia valmiiksi, joista sais vaikka bussikuskeja pika kurssittamalla.

Äänestä

Kukaan somali ei ole kolaroinut. Älä siis levitä täällä valheellista tietoa.

Äänestä
  • kysyin. Onnettomia kuskeja kun ovat ja sitäpaitsi raiskaavathan ne suomalaisetkin. :-)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Georg Kivinen kirjoitti:

Ovatko nämä täysin ammattitaidottoma somalibussikuskit saaneet viimeinkin pahan kolarin aikaiseksi?
Se onkin ollut vain ajan kysymys.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu