Ateistipalsta Suomi24 palstalla on ilmeisesti vetänyt trollit puoleensa? Ja nyt ne (ateistit) on tulleet tälle palstalle. Tuntemattomia ovat Herran tiet. Nyt ainakin jokaisella palstalaisella on mahdollisuus todistaa heille.
Ateistinen maaperä on kovaa?
Buu-ukko
6100
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
nyt sinun täytyy kysyä itseltäsi yksi asia:
Tekeekö trollaaminen ateistista vähemmän vaarallisen vai enemmän vaarallisen?
En osaa kysyä tuota asiaa itselleni. Anteeksi. Minua aluksi nauratti ja ihmetytti ne viestit, joita tänne käännettiin. Tai ei oikeastaan niiden sisältö mutta se, että jonkinlainen ateistien ryhmä tuli tälle palstalle.
Ja se, että nyt heille olisi sitten mahdollisuus todistaa. Ja se oli mielestäni jotenkin Jumalan huumoria.
Mutta sitten ymmärsin, että kyseessä on kuitenkin ateistien vakaumus ja sellaiset viestit, jotka eivät kuulu ns. nettiketin piiriin. Joten pahoittelen tapahtunutta, mutta silti kehotan ihmisiä todistamaan myös näille ateisteille, jotka ovat nyt tänä iltana täällä meidän keskuudessamme netin välityksellä. Sillä todellinen lepo ja rauha tulee vain Herrassa Jeesuksessa Kristuksessa ja Hänen tuntemisensa kautta.
Kyllä se hymy vielä hyytyy...
Kohta ei naura enää Jeesuskaan
http://www.youtube.com/watch?v=_2l__yxUn94
No ei se hyydy mutta voi olla, että alan kohta nukkumaan. Sinä et kuitenkaan vaikuta olevan kovin iloisissa tunnelmissa?
---Kohta ei naura enää Jeesuskaan---
Evankeliumit ei kerro Jeesuksen nauraneen kertaakaan maanpäällisen palvelutehtävänsä aikana. Itkeneen kyllä useitakin kertoja. Miksi hän nauraisi nyt, kun näkee maailman kulkevan kohti kaaosta ja sekasortoa?
Koska se on kusipää? Ai niin, mutta eihän sitä oo ees olemassa.