... voiko tulla raskaaksi, kun harrastin seksiä menkkojen jälkeen tai vuodin 3 päivää ja sitten harrastin suojaamatonta seksiä. Sinä saman päivänä vuodin vielä hieman. Eli onko mahd. tulla raskaaksi?
Elikkä....
Sindy
6538
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
kyllä se on mahdollista.
...onko se isokin mahdollisuus?
Iso tai pieni, mitä väliä sillä on? Mahdollisuus on aina mahdollisuus.
Olisiko raskaus iso ongelma? Todennäköisyys on ihan lärvikohtainen juttu, joillakin tuo elämä tarttuu helpommin kuin toisilla.
Ehkäisyn neljä sääntöä:
1) Käytetään sitä ehkäisyä.
2) KÄYTETÄÄN sitä ehkäisyä.
3) Jos kumi hajoaa niin käytetään jälkiehkäisyä.
4) Jos jälkiehkäisyä tarvitaan niin käytetään sitä mahdollisimman pian (miel. 12 h kuluessa).
Jos ehkäisyä ei ole tarjolla tai jätkä on umpiluupää kumien suhteen niin sitten kullia ei työnnetä pilluun eikä perseeseen.
Se hedelmöittyminen on aika kellosepän tarkkaa puuhaa ja moni asiahan on mahdollista mutta aika epätodennäköistä että tossa vaiheessa kiertoa paksuksi pamahtaisit.
Pari viikkoa menkkojen alkamisesta on kai se H-hetki hedelmöittymiseen ja kun siittiöt kai elää ja yrittää edetä maaliin kolme-neljä päivää, niin aika epätodennäköinen yhtälö, jos on kerran pannut menkkojen loppumetreillä. Voit olla huoleti mielestäni.
Mutta tuohon kiertoajatteluun ei tosiaankaan ole luottamista, kun kaikki on aina mahdollista... Ehkäisykeino se ei ole.