Haettiin kun ei täälä ole omastatakaa juoppoja .. Vietgongin senkun vetää kaliaa ja sossu maksaa.. eikö niitä voisi palauttaa??.
Juoppoja Vietnamista
Koff 3 24
11443
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Aatteleppa, että itte joutusit Vietnamiin kielipuolena eikä kukaan ympärillä ymmärtäisi...? Kyllä siinä alkaa kovempihermoisellakin viina maistumaan. Ehdotus: Jaetaan Vietnamilaiset kolmeen ryhmään ja majoitetaan heidät täysihoitoon ryhmä 1 Rantakokolle Saloon, ryhmä 2 Hautalan Lasselle sotkaan ja ryhmä 3 majoitettaisiin Kari Nuuttilan ylläpidettäviksi. Hehän tässä munauksessa pääarkkitehteja ovat olleetkin joten pannaan vuorostaan pojat maksamaan! Vuoden täysihoidon jälkeen päästetään pojat takaisin kotovietnamiin kertomaan suomalaisesta vieraanvaraisuudesta!
Ei muuta kuin toteuttamaan. Lista kiertämään kylällä hyvän asian eteen.
Vieraanvaraisuus kunniaan, hakijat vastatkoon teoistaan.
joku vietnami kuulemma kolisutti pattereita kodissaan. Tämä huhu on nyt Kauhajoen kerrotuin.
Tänään eduskunnan haastattelutunnilla saimme kuulla nykyhallituksen kokoomuksen ja keskustan linjan, jonka mukaan Suomeen on lisättävä rajusti työperäistä maahanmuuttoa. Aivan kaikki yritykset siis eivät ole vielä onnistuneet saamaan halpaa ulkolaista työvoimaansa. Näyttävät puhuvan asiasta A-talkissakin. Taitavat persut ja demarit olla oikeilla linjoilla vastustaessaan ulkolaista työvoimaa niin kauan kuin omassa maassamme riittää työttömiä.
Jonkun pitää hommat kuitenkin hoitaa ja kun omista ei ole hommia tekemään niin kannattaa kyllä ehdottomasti ottaa työväkeä Vietnamista, ovat työtäpelkäämättömiä, ahkeria ihmisiä, eivätkä turhasta valita.
Tule tänne sanomaan että pelkään töitä... Helppo sieltä koneen äärestä on haukkua 500.000 suomalaista laiskoiksi työnvieroksujiksi.
Miksi muuten suomalaisten veronmaksajien pitää elättää näiden Kokoomus-ja Keskustahörhöjen haalimaa yritysten ilmaistyövoimaa?
jollakin on mennyt pää sekaasin?
Mistä sait käsityksen että omista ei ole hommia tekemään"? Suomalainen työmies kuuluu ahkerimpiin maailmassa jos vain olis toitä, mitä tehdä. Ulkomaalaiset ovat täällä pienellä palkalla viemässä meidän työt rikollisin voimin, kuten kuulimme A-talk-keskustelusta eilen. Sellainen on nykysuomi ja halpa työvoima kelpaa kokoomukselle ja keskustalle, koska ääniä ja ministerin salkkuja satelee halvasta työstä hyötyjiltä.
Tärkeintä on ettei tilipäivinä ole kielitaitoisia.Ja voin sanoa että kelle hän valittais.Työaikana ei ole kielitaitoisia.
olkaa nyt onnellisia että saitte ahkeria työtätekeviä vietnamilaisia kyllä heistä on vielä kahajoelle paljon hyötyä.......toista on nämä kultaturistit jotka vetä vain sossusta tukia ja jokainen kymmenhenkisen perheen lähtömaasataan kaupungin elätiksi..
Ollaan nyt sitte onnellisia ettei palkkataso vaan pääse nousemaan ylitte 10 €:n tunti. Se on kaikkein tärkein asia. Näidenkin harhautettujen toverien on elettävä erossa perheistään elämänsä hamaan loppuun koska heidän tulonsa ei Suomen viranomaisten mukaan riitä perheen elättämiseen.Siitähän ei edes haluta keskustella mikä pitäisi olla alin tulo/€/h perheen saamiseksi Suomeen.Silloin tarkasteltaisiin paikallistenkin kykyä elättää perheensä.Nyt ei pidä sekoittaa pakolaisia tähän keskusteluun. Tämä ko.asia on työantajapiirien masinoimaa työperäistä maahanmuuttopolitiikkaa(halpatyövoiman tuomista palkkatason nousun estämiseksi).