Nyt kun kirkkomenot on hoideltu ja saatu annos jumalan sanaa on aika keskittyä maallisempaan asiaan.Olen näköjään tehnyt lähtemättömän vaikutuksen tähän kotkoon kun olen päässyt sen aloitukseen mukaan.On se hienoa kun 4,6 vuotias jaksaa minua ja tekemisiäni ruotia täällä.Onkohan meidän välillä se kuuluisa sukupuolten välinen kuilu.Olinkohan tuossa iässä noin mahdottoman lapsellinen.Joka tapauksessa toivon hänen joskus aikuistuvan jas oppivan ymmärtämään että tilaisuuksiin pitää tarttua ,eikä itkeä jälkeen päin jos ja kun niin kyllä minä olisin.On hyvä huomata ,että hän kertoo ollleensa aamutuimaan ajelulla .Voidaanko siis olettaa ,että kyseessä oli n.s. kuvausreissa ja pian taas palstalle virtaa uutta kuvamateriaalia.Joskin jos siellä vieno ääni kyselee missä olen niin olisihan se hyvä minunkin tietää ettei asia tule esiin niin sanotusti puskasta.
Oikein hyvää huomenta
jeriko
52269
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 52
Vanhimmat
oletko yhtään Kotkaa parempi?
ihmisiä keskenään.
pistänyt vastineesi kotkon aloitukseen, tuskin tää niin tärkeä asia on, että se vaatii oikein uuden aloituksen? Ja mieti samalla kukahan se itkee nytkin palstalla?
mitä olen täällä kirjoittanut en mene sotkemaan toisten ketjuja.
sotket sitten koko palstaa turhilla aloituksillasi.
turhaksi minä en voithan ohittaa sen seuraavalla kerralla äläö käytä energiaasi turhiin aloituksiin vastaamiseen.
ehkä olisi pitänyt tehdä tästäkin oma aloitus, eikä häiritä sun ketjua.
että pääsee suoraan aloitukseen, avauskokoonpanoon. Koutsilla oli sua ikävä.
vilttiketjun teko kesken.
kasassa mutta puolustus ja molari puuttuvat ja varaketju.
tuo outolintu,saturainen voi jakaa juomapulloja.
Hih hih!
sukupuolten välinen kuilu? Mitä Jumala sinulle on tänä aamuna puhunut?
pähkäilemistä täksi päiväksi.
Jerikokille tehtiin sukupolvenleikkaus sakastissa?
Eikös nuo virukset lisäänny ihan itsekseen? Niin kuin tuo jerikokki, aivopierujen aiheuttaja.
kun tiedän, että Kotka on mies. Mikä taas tarkoittaa sitä, että sinä olet nainen.
Ja kaikille tyhmille tiedoksi, että en tosiaankaan ole tarkistanut, mutta aika hyvin parta kasvaa, jos nainen on.
totuus minäkin tiedän olevani mies,mutta en suinkaan oleta sinua naiseksi kirjoituksesi perusteella.Ja mitä tulee kirjoittamaasi tarkastukseen et ole myöskään minua tarkastanut,vaikka leimaat minut naiseksi.SEIS tämä ei oloe todellakaan kutsu saapua minua tutkimaan älä innostu.
vaan ämmä. Jerikokki, aivoiripulin aiheuttaja virus.
kokemukseen k.o. viiruksesta.Siis siihen ettei voisi kertoa mikä minä olen ellei olisi omaa kokemusta
henkilökohtaisesti toivon ettei minulle jää samanlaisia haittavaikutuksia..
tänne härdeliin
naurunappulalle ois taas käyttöä
onkon nysä noussut väärällä jalalla ylös
kun pitää heti aamupäivästä aloittaa itkeminen
jeriko ollut palstoilla jo vuodesta 2006, laardi vasta 1½ vuotta ja on olevinaan pätevä tekemään arvioita ihmisen henkilöllisyydestä kuka kukakin on?
aika kuukaudesta jolloin nysää on vispattu vereslihalle.Ja sen aiheuttamia kiputiloja työnnetään palstalle.
tuo kyllä taas aiheutti minussa outoja mielikuvia
nysä vispaamista vereslihalle yäk
onneksi ei tartte olla sitä sessiota näkemässä
nauraa hän
myöskin vaippaihottuma sekin saattaa pistämään oireilemaan tuolla tavalla.Näkynä varmaan voisi verrata kauheaan painajaiseen.
Katkarapuisella nysällä jatkuva nylkyttäminen vaippaa vasten tuottaa varmastikin mielihyvää mutta pitemmän päälle nilettä, kulumaa ja muutakin tuskaa joka vaatii jatkuvan rasvauksen useita tuubillisia päivässä.
puhut sukupuolten välisestä kuilusta, niin mitä muuta voi olettaa?
etkö sinäkään huomaa, että tyyppi puhuu sukupuolten välisestä kuilusta, ei sukupolvien välisestä.
Mitä tuohon nikkiin tulee, niin se on tosiaan noin nuori.
suositella niin sanottuja ilmakylpyjä toivottavasti potilas suorittaa ne sisätilassa ettei paikallisuutissa puhuta viuhahtelijasta.
että aikuinen ottaa asioista selvää ennen kun alkaa arvailemaan
että tämä on huuhaa-palsta.
Sukupuolten välinen kuilu
Sun vanhentunut ja käyttämätön aivokapasiteetti ei voi käsitellä näitä elämää suurempia kysymyksiä
hain tiedän olevani mies kotkasta en ole ollut pitkään aikaan varma.Vai nainen voi ruikuttaa puskista näin pitkän aikaa.Taikka sitten naismainen mies.
Leikkaus tehtiin jo synnytyssalissa ja polvilumpiosta tehtiin leuka, että saa kääpiönä kontata silläkin ja huhuilla ärrä-vikaisena huotoaseman parkkipaikoilla yksinään.
pyllyyn ja rynkytys jatkuu
nii oli hiljasita eilen mutta
nyt taas purkaa pahaaoloaan muihin kun ei satu ottanut suihin
vaikka kukapa meistä tietää miten monta tynnyriä sinne on vuosien saatossa sivelty.
että puskista ruikuttavat ovat naisia tai naismaisia miehiä?
Toivottavasti eivät huomaa möläytystäsi.....
ennen kun alat esittää omia tulkintoja,siis näin se meni TIEDÄN OLEVANI MIES....kotkasta en
ole ollut pitkään aikaan varma.Ymmärän että lukeminen saattaa olla haasteellista tai ainakin luetun sisäistäminen ,mutta toivon onnea uudelle yritykselle.
omia tulkintoja. Ei minua kiinnosta, mitä sinä kotkasta kirjoitat.
Suora lainaus viestistäsi : Vai nainen voi ruikuttaa puskista näin pitkän aikaa.Taikka sitten naismainen mies.
Eikös tuo tarkoita sitä, että vain nainen voi ruikuttaa puskista näin pitkän aikaa, tai sitten naismainen mies? Eikös nämä puskat ole aika kauan ruikuttaneet?
ellet ensin vaanna naismaista vetelaa puskaa kasvavaan lietekalloosi
sivistykseen kuuluu diakriittisten merkkien hallinta myös US-näppäimistöllä.
heippas jeriko (0:
ollaan vapun paremmalla puolella ..
sitä oli kaikenlaista puhetta ja marssia..
lipponenkin tuli kuvatuksi...
kylmää vain oli ja satoi..
ei haitannut vaatetta päälle ulkona oli hyvä olla ....
huonomuistinen kotka unohti nikin....
http://www.youtube.com/watch?v=6jkr5u3ItjE&feature=related
Ai oot mies
no kun se on vain musaa
http://www.youtube.com/watch?v=bFnA1TRX1Bg&feature=related
olisko tämä minua hehhhhh
jerikolle voima hali.....
sitten jotain kuvauksellista..Hyvää päivän jatkoa myös sinulle.
olet katkera? vituttaa tulla huuhaalle lukemaan tuollaista itkua. älä vaan selitä, että ei ole pakko lukea, koska lukematta ei tiedä, mitä aloitukset sisältää.
niin jätä edes kommentoimatta sun kommettis vaikuttaa ihan narinalta.
ihmisellä on henkisesti noin raskasta, kun pitää joka aloitukseen vetää kotka sitä ja kotka tätä.;(
Ja siihen muutama rakkikoira perään räksyttämään muka vahingossa palstalle tulleena.
Hankkikaapas jerikot, huskyt, hummerit ym. multinikit omakin elämä!
Voi sinua valk.kotka.
Sinulla kottarainen ole itselläsi omaa elämää lainkaan kun päivystät palstaa 24/7, työmaallesi joutamatta. Ehkä paakarilla on taikinakulho näppisten edessä?
pitää tulla keskuteluun mukaan ja aloittaa omat juttunsa valehtelemalla.Miten niin joka aloituksessa on kotka lueppa tarkemmin ja mikä ihmeen moninikki kuka täällä on sellainen kotkan lisäksi.
olen pois taas kun palaan vain nikillä kuten aina hehh...
http://www.youtube.com/watch?v=NJ9G744XPdI&feature=related