Heräsin tänään aamulla siihen, että oli pakottava tarve mennä vessaan. Tuntui etten saa rakkoa tyhjäksi, kävin uudestaan ja sen jälkeen jopa 10min välein koko aamun. Olen kuullut, että karpalomehu auttaa, joten hain kaupasta sitä sekä apteekista virtsatieongelmiin tarkoitettua karpalotiivistettä sekä Buranaa. Otin molempia ohjeen mukaan ja olen koko päivän juonut mehua. Olo on paljon parempi, vaikkei mitään kipuja ollutkaan, mutta olo silti hiukan inhottava aamulla/aamupäivällä. Nyt tuntuu, että rakon saa tyhjäksi ja vessassa käyn ehkä tunnin välein (juon kokoajan edelleen).
Onko tarvetta mennä lääkäriin, vai voiko kyseessä olla esim. yhdynnästä aiheutunut virtsatien ärsyyntyminen, ei siis varsinainen tulehdus?
Onko tarvetta mennä lääkäriin, vai voiko kyseessä olla esim. yhdynnästä aiheutunut virtsatien ärsyyntyminen, ei siis varsinainen tulehdus?
Vastaukset 2
Vanhimmat
on aina se vaara että se leviää mm. munuaisiin
Mitkä oireet? Jos tulee kipuilua, kuumetta tms.? Missä vaiheessa olisi syytä huolestua? Olin jokatapauksessa varaamassa aikaa huomenna, mutta kun lievätkin oireet oikeastaan kadonnut niin en viitsisi.. Paitsi tietysti jos palaa.
Kiitos vastauksista.