Samat deittailijat

Yksinkö aina

Onko kukaan muu törmännyt täällä samaan? Olen n. 3:n vuoden aikana silloin tällöin katsastanut Suomi24 palvelun kautta potenttiaalista kumppania itselleni.
3 profiilia, (eri aikaan) jotka olivat mieleeni. Siispä aloitin viestittelyn. Vanhanaikainen kun olen,tallensin kaikki viestit, puolin ja toisin.
Huomasin, että olen saanut jo samat tekstit vastauksena jokin aika sitten.
Ihmettelen vaan, että ovatko ihmiset todellakin niin epätoivoisia, että hakevat seuraa vaikka väkisin.
Deittipalstalla vaihdetaan nimimerkkiä ja hiukan tekstiä profiiliin, ja kuvitellaan, että taas pelittää...
Vai ovatko nämä niitä niinsanottuja "ei kenelekkään kelpaavia" tapauksia? Nettiriippuvaisia? Ehkä jo seurustelevia, mutta silti seuraa hakevia? Kuka muuten jaksaa riipua deittipalstoilla vuosia?
Kiiti vaan mutta nyt riitti. Ehkä se kumppani löytyy kuitenkin tanssilattialta, eikä täältä. Huvittavaa vain, josko olisin treffeille asti mennyt, niin samaista ihmistäkö olisin tapaillut 3 kertaa...

9

726

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Miksi sinä olet katsellut kumppania 3 vuoden ajan? Ehkä nämä samat henkilöt ovat tällä välin tapailleet tai jopa seurustelleet ja palautuneet taas sinkuksi?

    • huomio...

      en oo hakenut seuraa..selaillut vaan ja huomannut, et samat profiilit pyörii,,,

      • "Olen n. 3:n vuoden aikana silloin tällöin katsastanut Suomi24 palvelun kautta potenttiaalista kumppania itselleni."

        Aivan.


    • profiili...

      Joo, minä olen katsellut pysyvää kumppania jo 3,5 v ajan. Tuohon aikaan on mahtunut yksi seurustelusuhde joka tosin jäi lyhyeksi erinäisistä syistä. Siitä suhteesta on pian kaksi vuotta ja profiilini on edelleen paikallaan. Valitettavasti ei ole tullut vastaan sopivaa kumppania. Ehkä joku päivä tulee, tänä vuonna tai ensi vuonna tai vaikka 10 vuoden kuluttua. Siihen saakka saa profiilini roikkua ärsyttämässä niitä, jotka seuraavat muiden profiilien olemassaoloaikoja. Johtuuko siitä etten kelpaa kellekään vai siitä ettei kukaan kelpaa minulle, mutta minun kriteerini kun on että rakastun eikä semmoisia miehiä kovin usein tule vastaan joihin rakastuu tai edes ihastuu, vaikka kyllä minä olen elämässäni rakastunut useammankin kerran. Joillekin rakkaus kuitenkin tulee vain kerran elämässä...että ei se nyt niin kummoista ole jos sitä rakkautta pitää odottaa muutama vuosi, kunhan ei nyt ihan eläkeikään saakka.

      • Mies oon

        Viesti sulta; Pidä profiilisi. Tsemppiä muuta en voi kun toivottaa,
        Hei haloo, alkuperäinen oli sitten mies;)


    • Page-

      Oma profiili on ollut olemassa nyt sellaisen pari vuotta, siihen on mahtunut pari lyhyttä suhteen tynkää.

      Nykyään pidän deitti ilmoituksen sillä periaatteella, että eihän sitä koskaan tiedä mistä sitä tapaa mielenkiintoisen ihmisen. Se voi hyvin olla s24, kaupan kassa tai baarissa :) Eli avoimin mielin liikenteessä!

      Joskus huomaa, että osa ilmoituksista on pyörinyt liiankin pitkään, mutta ehkä heilläkin on sama idea mielessä kuin minulla.

      Suosittelisin, että jättäisit treffi ilmoituksesi pois, jos olet noinkin perehtynyt/kyllästynyt netti deittailuun.

      • Vuodesta toiseen koko ajan ja eivät tee yhtään mitään

        Eräs profiili oli offline tilassa jopa 4kk ja sitten tuo profiili katosi ja tuo profiili oli sentään aito mutta tuo nainen on edelleen sinkku


      • nelikymppisenä eronn
        Vuodesta toiseen koko ajan ja eivät tee yhtään mitään kirjoitti:

        Eräs profiili oli offline tilassa jopa 4kk ja sitten tuo profiili katosi ja tuo profiili oli sentään aito mutta tuo nainen on edelleen sinkku

        Minullakin on ollut profiili 3 vuotta ja vielä sama koko ajan (vain kuva vaihdettu)! Sen ajan kun olen seurustellut, se on poistettu.

        Nytkin profiili on piilossa, vaikka sinkku taas olenkin, koska aikani menee muuhun kuin deittailuun. Olen myös havainnut että kevätaikaan liikkeellä enemmän ns. pelimiehiä. Kuvallisena naisena viestejä saa kaikenlaisia - ja pahimillaan viestien perkaaminen käy TYÖSTÄ. En saa kiksejä niistä, enkä vieraskirjahuohotuksista. Tiedän ns. markkina-arvoni muutenkin. Kelpaan joillekin, en taatusti kaikille, mutta eiväthän minullekaan kaikki kelpaa/sovi.

        Kun aikanaan erosin, päätin että haluan aidon, aikuisen, rehellisen, itselleni sopivan ihmissuhteen. Ellei sellaista tule, pysyn yksin. En halua/tarvitse ketä tahansa miestä, vain yhden minulle sopivan.

        Miesten toimintapa on toinen - ja anteeksi nyt vain mielestäni luihumpi. Miehet ilmestyvät saittiin usein kuvattomalla profiililla (joillakin useita), joissa on muutama lause ja faktatkin saattavat olla väärin. Osa näistä on varattuja, osa ns. saalistajia, osa pelleilijöitä, pikkupoikia, pelimiehiä, joilla on useita profiileja.

        Urpoksihan sitä on välillä itsensä tällaisena "syöttinä" tuntenut, mutta hyödyllisintä profiilin roikuttamisessa on se, että olen livemaailmassa kohdannut nyt miehiä, jotka tunnistavat minut täältä. Kohtaamiset ovat olleet hauskoja ja juttua on syntynyt helpommin.

        Aiemmin minua lähestyivät esim. ravintolassa nuoremmat miehet, joista en ole kiinnostunut. Nyt kontaktia uskaltavat ottaa ikäisenikin ujommat miehet, koska minut tunnistetaan sinkuksi. :)


    • ggggfgfgf

      Ja mitäs sinä teet kun pyörit vuosia deittipalstoilla? Sinä et ole epätoivoinen mutta ne muut kaltaisesi pyörijät ovat? Jepjep..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen markka otettiin käyttöön vuonna 1860

      Suomi käytti vuoteen 1840 asti rahayksikkönään rinnakkain Ruotsin riikintaalareita ja Venäjän ruplaa. Tämän jälkeen oli
      Maailman menoa
      43
      9708
    2. Kaivatullesi viesti ensi vuoteen?

      Kerro meneekö naiselle vai miehelle ja vähintään yksi tunniste, esim. kirjain.
      Ikävä
      103
      5127
    3. "Mä elän vieläkin"

      Ikurin turbiini vetäisi taannoin lainabiisin Topin (RIP också) ja kumppaneiden kanssa. Toivottavasti on yläkerrassa kunn
      Tampere
      59
      4347
    4. Pate Mustajärvi on kuollut

      Ihan pari tuntia sitten. Että sellaista. https://www.is.fi/viihde/art-2000011715177.html
      Maailman menoa
      138
      2907
    5. Yksityinen sektori aiheuttanut Suomen taantuman

      Investointien sijasta nostaneet voitot osinkoina omistajille. Ehdotan korjausliikkeenä yksityisen sektorin sosialisoimi
      Maailman menoa
      137
      2689
    6. Nyt Yle otti silmätikukseen sisäministeri Rantasen

      Aivan erinomaista työtä tehnyt sisäministeri Mari Rantanen on saanut paljon aikaiseksi. Maahanmuuttoon ja maahanmuuttaji
      Maailman menoa
      178
      2538
    7. Miten ikinä kelpaisin sulle

      Sinä saat niiltä muilta naisilta paljon enemmän, mitä minulta... Tai mihin minä olisin valmis. Enkä edes olisi niin tait
      Ikävä
      28
      1932
    8. Milloin näit kaivattusi edellisen kerran?

      Olitteko juttusilla vai sivusta vain? Miten reagoit?
      Ikävä
      20
      1677
    9. Edes vitamiinit eivät taanneet loputonta elämää

      Nimittäin niistä rahaa itselleen taikonut tohtori siirtyi tuonpuoleiseen.
      Maailman menoa
      36
      1550
    10. Liikaa vauhtia

      Nuorukainen 17v. on ajanut 114 km/h 60 km:n alueella Nesteen kohdalla ja onneksi poliisi oli paikalla ja hurjastelu lopp
      Suomussalmi
      19
      1015
    Aihe