Josko nämä tietäisivät syyn Suomen entisestään kurjistamiseen.Pieneläkeläisen silmin. 560 euroa kuukaudessa. KREIKAN 3500 Eeroa per jälkeläinen esim. Äidin kuoltua??
Bilderbergin Katainen/Haloinen
/)%¤"
7116
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Tarja Halonen ei oo käynyt bilderbergin kokouksilla. miksi kävisi koska ei oo poliittista valtaakaan... katainen ja vanhanenhan edustivat suomea tänä vuonna
Kertokaa nyt täällä palstalla oikein avauksena kaikelle kansalle, että mitä ovat Bilderburg ja NWO, moni haluaisi tietää ihmisten sanoin.
Lukekaa koko ketju!
http://keskustelu.suomi24.fi/node/9024935
Bilderbergin asioista. Hyvin tyhmä olet,kyllä hän tietää mitä siellä touhutaan ? Liittyisikö tähän ählämeille verrattavissa olevia kymmeniä neitsyitä. Eikä sisäinen ahneus voisi niiltä välttyä ?
Jos et tiedä mikä Bilderberg on, niin ehkä voisit ottaa selvää? Wikipedia on yleensä oiva työkalu, ja kas kumma, sieltähän löytyi Bilderbergin story ihan suomeksikin:
http://fi.wikipedia.org/wiki/Bilderberg
Bilderberg kokouksiin osallistuu vuosittain maailman vaikutuisvaltaisimmat poliitikot ja mediahahmot, miljardäärit, yritysjohtajat, vanhat kuningasperheet y.m. Se mikä tuosta puuttuu on se että jokainen joka osallistuu BB kokouksiin on allekirjoittettava vaitioolosopimuksen. Voin kyllä luvata että noilla kokouksilla tehdään kyllä "vähän ennemmän" kuin juodaan cocktailit ja keskustellaan jalkapalllosta =D
Tutustupas vähän näiden kierouden mestareiden todellisiin bileisiin. Näistä löytyy taas yksi selitys sille miksi mm. homoutta edistetään melkein jokaisessa filmissä, ja Halonen ei pääse Bilderbergiläisiin kokouksiin:
http://www.youtube.com/watch?v=1sDXHXdvV1E&feature=related
Englannissa on jo toteutettu salainen EU-direktiivi jossa vartijoille ja lappuliisoille on annettu poliisin valtuudet. Onko Suomessa sama meneillään? Onko yksityisten parkkisakkofirmojen maihinnousu osa suunnitelmaa??
Katso shokeeraava video:
http://www.youtube.com/watch?v=rZVw9Fls-tg&feature=related