Myykää osakkeenne heti. Espanja ei lähde Kreikan pelastamiseen. Nillä on itselläänkin paskat housussa.
Myykää osakkeenne
KreikkaFani2
377
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Suurimpia siirtomaaisäntiä ja melkein koko etelä-Amerikka puhuu espanjaa.Kyllä ne varmaan pärjää vaikka EU lentää perseellee.
Hmm... mitäs jo OP kaatuu. Mun asunnon osakekirja on niillä säilytyksessä samoin 'virtuaalinen' osakesalkkuni ... hmm... taidanpa tilata sen osakekirjan tänne kotiin. Osuuteni eri yrityksissä ei ole niin kriittinen, ettenkö kestäisi niiden menetystä, koska jos OP kaatuu, nekin kaatuvat. Mutta kotiani en halua menettää. Oman firman rahat on Ruotsalaisessa pankissa. Ne on turvassa koko tästä paskasta. Nordea rulettaa. Onneksi osa säästöistä on siellä.
Mutta hyvää tässä koko turbulenssissa on, että Euron kurssi tippuu Dollariin nähden ja vientikilpailukykymme kasvaa. Siis näyttää siltä, että devalvaatio tulee Kreikan, Italian, Espanjan ja Portugalin kautta. Ihan hyvä juttu Suomelle. Oikeastaan voitaisiin antaa Niiden mennä konkkaan. Se olisi vain hyväksi meille. 50% devalvaatio valuutassa ja oltaisiin jälleen houkutteleva kohde sekä vienti vetäisi kuin häkä.
Ei se Katainen ole ollenkaan huono valtionvarainministeri. Se on varmasti suunnitellut tän kaiken ihan itse Suomen pelastamiseksi.
Kun Euro dyykkaa, meidän kilpailukykymme paranee. Aivan kuin Ruotsin kruunu dyykkas jo viisi vuotta sitten. Nyt on vain meidän vuoro. Kruunu sen kun vahvistuu.
Hyvä Kreikka!
Tätä minäkin toivoin