Mulle on nyt sitten määrätty noita molempia. Mulla on tosiaan tota imovanea 5mg / 30 tabl ja cipralex 10mg/ 98 tabl.
mietin että millaisia kokemuksia teillä on kyseisistä lääkkeistä? Onko 5 mg / 30 tabl imovanea kerralla tappava?
mietin että millaisia kokemuksia teillä on kyseisistä lääkkeistä? Onko 5 mg / 30 tabl imovanea kerralla tappava?
Vastaukset 8
Vanhimmat
sitten sen tiedät, kokeile! Jos heräät, kerro meille muillekin.
no en nyt sentään kokeilemaan lähtisi. Ajattelin vain kysyä jos joku tietäää ja muutenkin kokemuksia näistä kahdesta.
ellei sitten esim. vahingossa tukehdu omaan oksennukseensa tms. Vammauttaa toki voi itsensä tuolla määrällä nukahtamislääkettä. Eli ei kannata kokeilla, ei missään tapauksessa.
on käytössä Cipralex 20 mg indikaatiolla depressio, on auttanut minua, toki terapia on rinnalla. Imovaneakin on kaapin perukoilla, käytän sitä ehkö noin kerran kuukaudessa. Unettomuuteen otan mielummin murusen Remeronia kuin nukahtamislääkkeen, toimii minulla. Esim. 3.75 mg
tuli väärin. piti laittaa, että toi määrä cipralexia eli 98 tablettia imovanea 30 tabl noi siis yhdessä, onko tappava?
Otin nyt aamupäivällä yhden cipralexin. tuli tosi huono olo. ku ois kuumetta ja päänsärkyy ja semmost.. tosi väsynyt olo.
ala kertoilemaan mikä on vaarallista ja mikä ei, ymmärtänet varmastikin asian, sehän olisi moraalisesti aivan väärin!
Niin, tuo huono olo on niitä Cipralexin aloitusoireita, ihan normaaleja, menee parissa viikossa ohitse.
Itse syönyt cipralexia,hyvin pelannut :)
muaki kiinnostais tietää, että onko ton verran imovanea ja cipralexia oikeesti tappava?
Olen kuullut et nää kaks lääkettä ei tappais vaikka ois millane yliannostus ....
mä haluun kuolla mutta miten