On se ihme että kaikista muista saa tehdä pilaa ja piirrkosia mutta kun pilkka osuukin omaan nilkkaan niin silloin hyökätään kimppuun kuin sika limppuun.
Katsokaamme kuinka sikamaisia vitsejä eräät esim Usan juutalaiset stand up koomikoot heittävät,ja kukaan ei korvaansa lotkauta mutta annas olla jos jossain maassa sanotaan jotakin juutalaisista niin kaiken maailman hihhulit ja juutalaisjärjestöt hyökkäävät kimppuun,,,,
http://www.stara.fi/2010/05/07/tama-fingerpori-sarjakuva-oli-lukijoille-liikaa/
Miksi??
Katsokaamme kuinka sikamaisia vitsejä eräät esim Usan juutalaiset stand up koomikoot heittävät,ja kukaan ei korvaansa lotkauta mutta annas olla jos jossain maassa sanotaan jotakin juutalaisista niin kaiken maailman hihhulit ja juutalaisjärjestöt hyökkäävät kimppuun,,,,
http://www.stara.fi/2010/05/07/tama-fingerpori-sarjakuva-oli-lukijoille-liikaa/
Miksi??
Vastaukset 30
Vanhimmat
RE:Sananvapauttako?
Saako prof. Muhammedista tehdä pilkkaa? Islamin mukaan eii saa. Jos joku pilapiirroksen murjaisee, heti ollaan kuolemantuoliota lykkäämässä pilkkaajalle.
Jotka juutalaisia kiroaa, niitä seuraa kirous, jotka juutalaisia siunaa, niitä siunaus seuraa. Israel on Jumalan silmäterä, siihen koskemalla ei säästy tuomiolta.
Joka Jeesusta kristusta pilkkaa, sille se Sanan mukaan anteeksi annetaan, vaikka pilkaa miten paljon tahansa. Jeesuksen Kristuksen pilkkajille ei siis aseteta kuolemantuomioita.
Siinä nähdään, kumpi edustaa rakkautta.
Jeesusta.
>>>Juutalaiset vihaavat Aatteleppaite2.0Käyttäjän viestit7.5.2010 14:47
Jeesusta.
"Joka Jeesusta kristusta pilkkaa, sille se Sanan mukaan anteeksi annetaan, vaikka pilkaa miten paljon tahansa. Jeesuksen Kristuksen pilkkajille ei siis aseteta kuolemantuomioita.
Siinä nähdään, kumpi edustaa rakkautta."
Juutalaisuus, Islam tai Kristinusko ei edusta rakkautta vaikka kuinka asiaa vääntäisi. Sanooko helvetti mitään?
>>Juutalaisuus, Islam tai Kristinusko ei edusta rakkautta vaikka kuinka asiaa vääntäisi. Sanooko helvetti mitään?
"rakkautta on antaa ihmisille pelastuksen tie."
Tuolla logiikalla mafian suojelurahan keräys on rakkautta.
että tuo mielikuvitusolentosi palvominen on sairasta?
>>>Oletko koskaan ajatellut ...10.5.2010 10:56
että tuo mielikuvitusolentosi palvominen on sairasta?
Uskovaisten lukumäärälläkö sinä yrität saada jumalaasi todelliseksi?
Miksi et nyt ihan vaan usko, että elämäsi päättyy kuolemaan siinä kuin porsaankin, joka joulupöydässä sitten syödään. Se on biologiaa, faktaa, mutta sinä vaan unelmoit jostain ikuisuudesta. Se ei yksinkertaisesti ole mahdollista.
Ihan vaan hupikysymyksenä: Kun sinä uskot, että kuolemasi jälkeen pääset taivaaseen ja sieltä katselet maanpäällistä elämää, niin miltä tuntuisi katsella sitä, että vaimosi löytää uuden miehen ja saa elämänsä ensimmäisen KUNNON orkun?
"- rakkautta on antaa ihmisille pelastuksen tie."
Eli suojelurahan kerääminen on myös rakkautta.
"Helvetti on valmistettu perkeleelle ja hänen enkeleilleen"
ja koko ihmiskunnalle, kukaan nimittäin ei ole menossa taivaaseen vaikka se olisi olemassa.
" piru vie ilman Jeesuksen suojelusta olevat sielut sinne."
Eli olematon vie ilman olemattoman suojelusta olevat olemattomat olemattomaan.
>>>Uskovaisten lukumäärälläkö sinä yrität saada jumalaasi todelliseksi? >Miksi et nyt ihan vaan usko, että elämäsi päättyy kuolemaan siinä kuin porsaankin, joka joulupöydässä sitten syödään. Se on biologiaa, faktaa, mutta sinä vaan unelmoit jostain ikuisuudesta. Se ei yksinkertaisesti ole mahdollista. Ihan vaan hupikysymyksenä: Kun sinä uskot, että kuolemasi jälkeen pääset taivaaseen ja sieltä katselet maanpäällistä elämää, niin miltä tuntuisi katsella sitä, että vaimosi löytää uuden miehen ja saa elämänsä ensimmäisen KUNNON orkun?
Löytyisikö jostain netin syövereistä tuo strippi?
osasinko etsiä?
http://i41.tinypic.com/xg0faa.gif
Tuossa... Ole hyvä.
Kyllä nyt taas on joku älähtänyt turhasta.
siinä sanottiin jotakin tehokanaloista
Häh?
Yleensä muuten sanotaan kiitos jos joku auttaa. Saippuaksi taitaisit kelvata sinäkin.
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=2132254
Siinä näkyy osa stripistä, on sama.
kenestäkään mitään saippuaa ole tehty
vitsi koko juttu
Vedä nyt jo äitis vittu päähän ja pakene vuorille vitun aivovammainen kyrvänlutkuttaja. Vittu että vituttaa tommonen ihmisjäte niinkun sinä... Keskitysleirit uudestaan käyttöön ja tuommoinen sinunkaltanen kuona sinne ja uuniin.
mutta sun äitis pimpsukka vois mahtua,vittu että vittu vittu vittuuu.
Olet kuin pikkukakara vittu vittu nyt siivoa ne räät sieltä lattialta joita sinne suutuspäissäsi syljit.
Ja sen vuohen jätökset myös.
Voi kun toinen on niin lutunen suuttuneena, kun huomasikin olevansa väärässä. Menepäs nyt pyyhkimään pylly ja päiväunille.
Jos tuosta loukkaantuu, niin ehkei kannattaisi lukea koko sarjakuvaa.
Outo on mieli vuohennussijalla,HAHAHAHAHAH
Ps. siirä vaan äidin kimppuun jos kerran niin kipeä olet, että luuranko on seksikumppaniksi ainoa joka sytyttää.
Hyi helvetti mikä ihmisjätekasa olet.
Että laittamani linkki ei olisi muka ollut se strippi joka sensuroitiin. Idiootti.
vuohia?
http://www.youtube.com/watch?v=nrYNICo26i4
So fucking what!
Well, I've been to Hastings and I've been to Brighton
I've been to Eastbourne too
So what, so what
And I've been here, I've been there
I've been every fucking where
So what, so what
So what, so what, you boring little cunt
Well, who cares, who cares what you do
Yeah, who cares, who cares about you, you, you, you, you
Well, I've fucked the queen, I've fucked Bach
I've even sucked an old man's cock
So what, so what
And I've fucked a sheep, I've fucked a goat
I rammed my cock right down its throat
So what, so what
So what, so what, you boring little fuck
Well, who cares, who cares what you do
And, who cares, who cares about you, you, you, you, you
And I've drunk that, I've drunk this
I've spewed up on a pint of piss
So what, so what
I've had skag, I've had speed
I've jacked up until I bleed
So what, so what
So what, so what, you boring little cunt
Well, who cares, who cares what you do
Yeah, who cares, who cares about you, you, you, you, you, you
A-hahaha!
Yeah!
I've had crabs, I've had lice
I've had the clap and that ain't nice
So what, so what
I've fucked this, I've fucked that
I've even fucked a school girl's twat
So what, so what
So what, so what, you boring little fuck
Well, who cares, who cares what you do
And, who cares, who cares about you, you, you, you, you, you
So fucking what!
Jarlan anteeksipyynnön Hesarista, niin olin kyllä hämmästynyt. En muista koskaan kuulleeni, että pilapiirtäjä olisi pyydellyt anteeksi.
Eikä siinä kuvassa edes ollut mitään anteeksipyydettävää. Ei kai se Jarlan vika ole, jos jotkut lukijat ovat tyhmiä?
Alivaltiosihteerisä oli aikoinaan vitsi Holokaustisen kansanmusiikkijuhlista. Ei siitä tainnu mitään skandaalia nousta. Ei tainnu kantautua Wiesenthal-keskuksen edustajien korviin. Silloinhan pojat ois joutunu mustalle listalle.
Juutalaiset iskostavat lapsiinsa jop ienestä pitäen uhrimentaliteetin. Aina jos tulee riitaa vääräuskoisen kanssa, syy on se, että vääräuskoinen on antisemitisti. Koski se riita sitten mitä tahansa. Esim. leikkikaluja tai pakkipaikkaa.
Paljon kertoo se, että juutalaiset nimittävät muitä vääräuskoisiksi, gentile.
Kun Suomen poliisi etsi Johnny Liebkindia, aikoinaan Suomen suosituin pop-laulaja kunnes lopetti ja lähti lukemaan lakia, kuullakseen häntä epäillyn konkurssirikoksen tiimoilta, hän pakeni Israeliin ja haki kansalaisuutta, koska tiesi, että Israel luovuttaa rikoksista epäiltyjä kansalaisiaan hyvin nihkeästi rikoksen tapahtumamaan viranomaisille. Sieltä hän sitten median välityksellä huuteli Suomeenpäin, että tämä on ajojahti, joka johtuu Suomen poliisin antisemitismistä.
Kas kummaa, kun J. Liebkind ( "öisin vain valvon" on mun mielestä hänen parhaansa) ja Marion Rung ovat olleet Suomen suosituimpia artisteja. Jos suomalaiset olis niin antisemitistisiä, niin ei olis ura urjennut. Kummankaan juutalaisuus ei varmasti ollut/ole kenellekään salaisuus.
Juutalaista voi arvostelle vain toinen juutalainen joutumatta syytetyksi antisemitistiksi. Muuten kyllä tulee lokaa niskaan ja vielä pahempaa, mutta antisemitistiksi on vaikea syyttää. Nanny-tv-sarjassa pääosan esittäjä Fran Drescher, itsekin juutalainen vitsaili useaan otteeseen juutalaisten uhrimentaliteesta ja sen hyväksikäyttämisestä tahtonsa läpi saamisessa. "Vetoa syyllisyyteen, vetoa syyllisyyteen. Sillä saat tahtosi läpi. Toimii aina. Kokemusta on."
Ei hän tainnut saada Israelin kansalaisuutta. Israel nimittäin luovutti hänet Suomen viranomaisille. Valitettavasti en muista tutkinnan tulosta. Tuliko tuomio ja jos, niin minkälainen. Kaipa tuo netistä löytyy, jos jaksaa etsiä.