Romuautofoorumilta luettua:
http://www.overdrive.fi/forum/viewtopic.php?p=1805359#1805359
Eli tästä alkaa se järjestelmällinen romuautojen poistaminen liikenteestä josta olen täällä puhunut. Ette ole uskoneet, mutta nyt alkaa työmme tuottaa tulosta. Suunta on juuri se, mitä on odotettukin: romuautot poistetaan liikenteestä lain voimalla. Erittäin hyvä alku, vaalien jälkeen tulee touhu muuttumaan aikalailla tiukemmaksi, eli ajolupaa tai korjausmahdollisuutta ei tien päällä liikennöintikelvottomaksi todetulle autolle enää saa, vaan auto pitää toimittaa tuhottavaksi valtuutetulle romuttamolle.
Tästä se alkaa
5
551
Vastaukset
- ..................
siinähän syynää jos ja kun syynää ei vois vähempää kiinnostaa. millä perusteella tosta vietiin kilvet ??? ei millään. pelkkää vittuilua. lueppa toi teksti ihan ajatuksen kanssa ni ehkä se aukee sullenkin.
- Lisää näitä.
Hieno peli, näitä lisää liikenteeseen, niin saadaan jotain mielekkyyttä tuohon arkiseen harmauteen.
Harmi jos ne politiikot nyt ryssii tuon euron kurssin, niin jenkkien tuonti hidastuu.
Itselläni kolme jenkkiä, jotka jäävät tuleville sukupolville. - Retkuilija
perseelle? Älä laita sitä suuhusi.
- Mikroprofessori
Oliko mielestäs eka kerta, kun gestapo syynää tien päällä - "tästä se alkaa"? Miten tämä liittyy museoautoihin (tämä alue on pyhitetty museoautoille, mikä sanan tarkkaan ottaen tarkoittaa museorekisteröityä autoa) ja minkä minkä takia tuot toisen keskustelupalstan linkin tänne.. etkö uskalla siellä keskustella asiasta?
Ei se uskalla. Overdrivelle pitää rekisteröityä, ja ylläpitäjän kanssa keskustellessa tulee käyttää omaa nimeään. Vihertäjän kaltaisethan eivät ikinä uskalla rekisteröityä minnekään, missä oma henkilöllisyys on tultava jonkun tietoon....
Näillä suomi24, iltalehti-ym. palstoilla on niin helppo häiriköidä ilman rekisteröitymistä.....
Ihmeen pitkään onkin ollut hiljaa....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun624519KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1623439Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?582757- 1432676
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo492644- 241913
- 241771
- 301646
- 1741610
- 421322