Kimmo Porttila selostaa loistavaa

YLE!!!

Toivottavasti tämä ei vain ole yhden ottelun mittainen kokeilu. Kimmo Porttila nimittäin selostaa tämän päivän ensimmäisne ottelun Kanda- Italia. Kerrankin Yle laitaa telvisioon kaksi hyvää selostajaa samaan turnaukseen selostamaan.

Kimmo Porttila kuuluu ehdottomasti Mertarannan ohella maamme parhaimpiin lätkäselostajiin. Toivottavsti saamme nauttia hänen selostuksistaan useamminkin televisiossa radion sijaan.
Kyllä nyt jaksaa katsoa mielenkiinnolla tuon Kanada - Italia pelinkin. Toiset vain on parempia selostamaan kuin toiset. Ei jää kyllä kaipamaan Niki Juuselaa ainakaan televisioon jääkiekkoa selostamaan. Radiossa nyt ei niin väliä kunhan tapahtumista saa selvää onko siellä niin huippu selostaja. Ralliradiossa ja Uintia selostamassa Juusela on omimmillaan.

1

662

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Saketon

      Hyvältähän tuo kuulostaa.
      MUTTA Pietilä on syvältä. Pilaa kisastudion ilmapiirin. On vaan niin maan pirun ruma ja ärsyttävä ihminen

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yli 3 Vuotta sinä jaksoit

      ja yrititit ottaa selvää minusta. Aika hämmästyttävää. Naiselle.
      Ikävä
      92
      1682
    2. Miksi kumppaniehdokkaan oma elämä on teille ongelma?

      Täällä monesti kuulee vaatimuksia siitä, että kumppaniehdokkaalla ei saisi olla lemmikkejä, lapsia, kavereita, eksiä, su
      Sinkut
      460
      1236
    3. Mikä on viimeinen

      este joka vielä pitää sinut ja kaivattusi erillään?
      Ikävä
      86
      1140
    4. Näin kaivattuni viimeksi...

      ...? Se tuntui kuin... ?
      Ikävä
      71
      1057
    5. Oikea nainen

      On äärimmäisen naisellinen, pienikokoinen, kapeaharteinen, pienet kapeat kasvot, paksut huulet, kauniit hiukset, upeat t
      Sinkut
      186
      1033
    6. Harmi että välimme

      Menivät niin solmuun.
      Ikävä
      93
      897
    7. Ny se loppuu ( Kuhmo)

      Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
      Kuhmo
      35
      837
    8. Se ei silloin ollut sattumaa

      vaan tarkkaan suunniteltu juttu. 🪤
      Ikävä
      65
      675
    9. Minä olen käyttänyt mustan magian riittejä ja taikoja aiheuttaakseni epäonnea ja pahaa joillekin

      Ne jutut on toimineet. Olen harjoittanut tätä parisenkymmentä vuotta
      Ikävä
      172
      661
    10. Olen pahoillani mies ihan kaikesta

      Et sinä ole edes tehnyt mitään väärää. Eihän kenestäkään ole pakko tykätä. Pyydän anteeksi kaikkea häiriköintiä, joka on
      Ikävä
      60
      652
    Aihe