Pikkuauto haussa

Mikä olisi paras vaihtoehto pari vuotta vanhoista pikkuautoista, siis kokoluokassa Polo, kun kriteerinä on kaksi asiaa: 1) maantieajo-ominaisuudet eli lähinnä se että kulkee vakaasti ja suoraan sekä 2) hiljaisuus, siis matkustamon puolella.
3162
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mistä lähtien Polo on ollut pikkuauto?
Tehdäänkö niitä pikkuautoja enää nykyään?
Jos, niin mitä merkkejä ja malleja?

Äänestä
  • ihan alusta eli vuodesta 1975 alkaen.

    Äänestä


Kommentoi aloitusta


Tanska voittaa :-( kirjoitti:

Mikä olisi paras vaihtoehto pari vuotta vanhoista pikkuautoista, siis kokoluokassa Polo, kun kriteerinä on kaksi asiaa: 1) maantieajo-ominaisuudet eli lähinnä se että kulkee vakaasti ja suoraan sekä 2) hiljaisuus, siis matkustamon puolella.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu