Marko Kämäräinen on kirjoittanut äitienpäiväkolumnin Hesariin. Sen mukaan hänen äitinsä murehti, ettei poika nyt vain tuohon liikkuvaan junaan hyppää, kun Kajaanin suuntaan menevä tavarajuna meni ennen henkilöjunaa. Itäsuomalaiset, miten pitkälle maamme olisi päässytkään ilman heitä! Tätä typerysten taakkaa.
Hannu Lauerma on oikeassa: kun Suomea asutetettiin, se tyhmin ja kriminaalein aines hakeutui Itä-Suomeen. Ja meidän länsisuomalaisten geeniperimälläkään ei ole mitään yhteistä noiden tyhjäpäiden kanssa.
Hannu Lauerma on oikeassa: kun Suomea asutetettiin, se tyhmin ja kriminaalein aines hakeutui Itä-Suomeen. Ja meidän länsisuomalaisten geeniperimälläkään ei ole mitään yhteistä noiden tyhjäpäiden kanssa.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Ymmärtääkseni se länsirannan ongelma on erittäin suuri sisäsiittoisuus.
Onhan itäsuomalaista geeniperimää yritetty viime vuosina monipuolistaa tuomamma venakkoja emänniksi. Siitä se geeniperimä paranee, ja rikollisuuskin kahdentuu.
siirtokarjalaisia tuli sodan jälkeen puoli miljoonaa, ovat yrittäneet pitää "rodun" puhtaana, eli täällä Etelä- ja Länsi-Suomessa näitä vesipäitä nyt juoksentelee ihmisten kiusana. Ovat näitä saamattomia retardeja yrittäneet piilotella naapurikuntiin, mutta aina ne putkahtaa takaisin ihmisten ilmoille.
Kiitos.
Putkiaivo!
Sieltä se on omituisissa paikoissa naurava Katainenkin kotoisin. Valitettavasti kansaa ei naurata yhtään, että hänet on päästetty Suomeen.
semmonen, että kun asuin länsirannikolla 80-luvulla, en ollut koskaan nähnyt niin paljon samassa pikkukaupungissa kehitysvammaisia? Ei sinänsä siinä mitä, keharitkin ovat ihmisiä, eikä minulla ole heitä mitään vastaan, mutta just wondering.
että paikkakunnalla on joku savolainen kaupparatsu käynyt levittämässä geenejään.
oli muutama ei-kehitysvammainenkin joukossa.
Vai oli paljon pikkukaupungissa kehitysvammaisia? Olit siis pietarsaaressa.
vuoden länsisuomalainen kulttuuriteko!
http://www.youtube.com/watch?v=dB95IxvcGgE
Suomen tyhmimmät ihmiset asuvat todistettavasti Turussa joka on Länsi-Suomessa.
Sinä et selvästikään ole käynyt Itä-Suomessa vaan haukut itäsuomalaisia sen takia, että muuan Jyrki Katainen sattuu olemaan Itä-Suomesta kotoisin.
Tule joskus käymään Savossa niin näet millaisia savolaiset ovat oikeasti eli tervetulloo savonmualle syömää kalloo savolaesten kanssa niin niät miten kieronviäriä myö savolaeset ollaan.
Toisin kuin länsisuomalaisilla meillä savolaisilla on oma kieli koska myö ee puhuta suomee vuan viännetään savvoo hilijoo ja kovvoo.