Kaikki Elias fanit huomio!

Ännestämmekövai ei?

On melko epätodennäköistä kävi finaalissa miten kävi, etteikö Eliakselta julkaistaisi levy. Toinen juttu onkin haluammeko Eliaksen voittavan jolloin kaikki tulee kiirellä ja hyvin usein se voittaja ei menesty yhtä hyvin kuin muille sijoille jääneet.

Siksi ei tarvitse olla huolissaan vaikka Elias ei voittaisikaan sillä kyllä me hänestä kuulemme vielä. Jos Elias ei voita on mahdollisuus saada ehkä parempi ja hiotumpi kokonaisuus levylle. Siksi kehotankin kaikkia Elias faneja miettimään jättäisimmekö äänestämättä Eliasta finaalissa ja ehkä jopa äänestäisimme Samulia varmistaaksemme , että Elias ei voita. Tekisimmekö Eliakselle silloin Eliakselle suuren palveluksen vai ei?

Htit voivat syntyä tuosta noin vain yhtäkkiäkin, mutta toisaalta on hankalampi lyhyessä ajassa ehkä saada sellaisia tekijöitä mukaan jotka tosissaan haluavat antaa panoksensa artistille eikä vain niitä omia ylijäämä biisejä jne..

8

486

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jokaiselle jotain

      Eikö Suomeen olisi aika saada uudet Matti ja Teppo? Eihän vastaavaa kaksikkoa olisi.

    • Tämän Elias vetää

      Slide kappale! Se on parasta ja Elias on tyytyväinen faneihinsa.

      Goo Goo Dolls - Slide (official music video)
      http://www.youtube.com/watch?v=N5HDE4NxEU0

      Elias vetää tän vaan niin hyvin! Jopa ehkä Elias vois levyttää tästä oman version ja se vois olla parempi kuin alkuperäinen.

      Mutta miettikää tosissaan sitä onko Eliaksen etu voittaa vai tulla kakkoseksi. Silloin liika hypetys jäisi pois ja saisi vähän hengähtääkin ennen kuin tosissaan levyä aletaan tekemään.

    • justiinajuurikas

      Säälittävääänten kalastus Samulille

      • extraktor

        Eliakselta ja Samulilta haluan kuulla vielä nämä biisit:









































































        .


      • äänestämmekövai ei

        Minä ainakin pidän Eliasta näistä kahdesta paljonparempana ja jos on Eliaksen etu voittaa niin sitten niin, mutta jos taas on hänen etunsa jäädä toiseksi niin sitten niin. Itse vain uskon, että Eliakselle edullisempaa olisi jos hän ei voittaisi kilpailua. Ei tarvitse heti lähteä hirveään pyöritykseen ja kerkeää vähän koota ajatuksia ja miettiä tosissaan mikä on se oma juttu.

        Suomessakun ei näytä olevan niin paljon rahaa käyttää artistin markkinoimiseen kuin esim USA:ssa, missä keskinkertaisiakin biisejä laulavat artistit lyövät itsensä läpi ulkomailla ja myös meillä täällä suomessa kuten David Cook ja niin edelleen.


      • yrjänänro1
        äänestämmekövai ei kirjoitti:

        Minä ainakin pidän Eliasta näistä kahdesta paljonparempana ja jos on Eliaksen etu voittaa niin sitten niin, mutta jos taas on hänen etunsa jäädä toiseksi niin sitten niin. Itse vain uskon, että Eliakselle edullisempaa olisi jos hän ei voittaisi kilpailua. Ei tarvitse heti lähteä hirveään pyöritykseen ja kerkeää vähän koota ajatuksia ja miettiä tosissaan mikä on se oma juttu.

        Suomessakun ei näytä olevan niin paljon rahaa käyttää artistin markkinoimiseen kuin esim USA:ssa, missä keskinkertaisiakin biisejä laulavat artistit lyövät itsensä läpi ulkomailla ja myös meillä täällä suomessa kuten David Cook ja niin edelleen.

        Mihin vitun hirveään pyöritykseen...buhahah!! kukaan ei huomenna muista koko xtraktoria.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.

      Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.
      Ähtäri
      17
      2394
    2. Parrakkaat miehet ovat inhottavia ja vastenmielisiä

      Ennen Suomi ja koko maailma oli täynnä kasvonsa hyvinhoitavia miehiä. Tänä päivänä lähes kaikki miehet ovat kuin jotain
      Maailman menoa
      246
      2118
    3. Purrasta tehty huoli-ilmoitus

      Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b016
      Maailman menoa
      207
      1812
    4. Pelottaa kohdata hänet

      En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt
      Ikävä
      102
      1461
    5. Olisin halunnu vaan tutustua

      Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno
      Ikävä
      49
      1386
    6. Naiseni on todellinen seksipeto

      Vaikka pukeutuu ihan kasuaalisti julkisilla paikoilla. Mutta näin tämän läpi ensisilmäyksellä ja sain seksipedon kaivatu
      Ikävä
      57
      1327
    7. Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta

      Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas
      Maailman menoa
      185
      1204
    8. Mitä tapahtuu

      Syksyllä?
      Ikävä
      94
      1130
    9. Totuus Sofian miljonääristä :miljoonien velkataakka painaa miestä.

      Näin se totuus tulee jokaisesta ja seiskalehden uutiset kertoo totuuden vihdoinkin.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      151
      1005
    10. Nina Mikkonen avoimena "vapinataudistaan"- Demonstroi oireet yllättäen tv-kameroiden edessä: "Se..."

      Nina Mikkonen oli Viiden jälkeen -ohjelmassa ti 12.8. ja kertoi perinnöllisestä sairaudestaan ja mm. sairauden vaikutuks
      Suomalaiset julkkikset
      14
      941
    Aihe