Hampulla henki pois

2131
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ei kuollut kannabikseen, joten lopeta jo idiootti se paskanjauhaminen. Kaikki nauraa sulle, nautitko siitä?

Äänestä
  • Aloittaja

    Eihän tupakoitsijakaan kuole tupakkaan vaan keuhkosyöpään (tai sydänvaivoihin kuten hampparikin).

    Näkyy olevan riskiryhmällä kolminkertainen kuolleisuus verrattuna käyttämättömiin.
    http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2276621/

    Mutta ymmärrän hyvin kantasi, sillä eihän alkoholistikaan ole sitä mieltä että alkoholissa olisi jotakin vikaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


buddy-love kirjoitti:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1959898/?page=1

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu