Aivan järjettömiä juttuja. Taitaa olla teinit vallanneet tämänkin keskustelun.
Onpas riitaisa palsta?
Pikavisiitti
17229
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
mitään teinejä koskaan liiku. Nuorisoakaan ei ole montaa. Suurinosa jo viiskymppisiä itseensä kyllästyneitä ihmisiä ilman muuta elämää.
on oikeassa. Olemme viisikymppiset, tuhkamunavaiheen tai vaihdevuodet ylittäneitä kansakouluista potkut saaneita rääpäleisesti katkeria omaan peiliin sylkijöitä, joille päivän paras hetki on pipo silmillä peiton alla.
Onneksi tenho ei lukeudu tähän porukkaan.
mieltä, mutta taitaapi myös teinien sekaan mahtua näitä ikiteinejäkin, joiden pitää uhota keskenkasvuisten seassa kaiket päivät, kuka teki mitä ja sano kenestä sitäjatätä, huhhuijaa. Se on tuo pätemisen tarve kai....ihan hävettää näiden puolesta, kun eivät itse osaa hävetä.
asian? Anonyyminä kirjoittaessa ei voi päteä. :) Jos, haluaa oikeasti päteä, pitää kirjoittaa omalla nimellään ja kuvan keralla.
anonyymeistä mitään. Kukaan ei kirjoita omalla nimelläänkään.
sinäkään oikeasta pätemisestä mitään. Käy tovi koulua vielä, että kykenet ymmärtämään kirjoituksen sisällön?
18 vuotta jo riitä. Älä yritä päteä noin kovasti.
Omia sössötyksiäsi? Et varmaan apukoululainen. Onko pätemisen tarve leikkikoululaisella?
Täällä ei ole mikään pakko rekkautua. esim. suurimmalla ja parhaalla maailman menoa palstalla ei juuri kukaa ole rekkautunut, joten voi tahvo pitää pääsi ummessa
valtava pätemisen tarve. Se tuntee pätevänsä kun kirjoittaa nikillä.
.Ainoastaan tosikot haluaa päteä ja vimmatusti
majailee. Saattaa saada väärän kuvan kun tuo eräs liki viiskymppinen setä uhoaa jokapuolella kuin teinit.
Tai..no okei..yksi tantta pilannu kaiken...;o)...
oikeassa olet demo-niin. Puhut vähän mutta asiaa.
Rakastettavan asiallinen...;o)...
niinpä