Kirkkonummen

muutto edessä

Naissaarentie 5:n alku-asunnot. Asuukos kukaan siellä tai osaako kertoa minkälainen meininki mahtaa olla? Rauhallista vai rauhatonta? Itse muuttamassa piakkoin sinnepäin ja ois kiva tietää k.o. paikasta jotain. Mitäs kirkkonummen kunnan/kaupungin osaa mahtaa olla?

8

768

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Joppe Joutomies

      " Itse muuttamassa piakkoin sinnepäin ja ois kiva tietää k.o. paikasta jotain. Mitäs kirkkonummen kunnan/kaupungin osaa mahtaa olla?"

      -taitaa äitimuorsi olla hommannut ton kämpän sulle, kun et edes tiedä missä tulet asumaan...

    • joooo,.,.,.

      Kirkkonummen kaupunkiin. Niin se Naissaarentie 5 on lähellä kaupunki keskusta. Sinne pääsee hyvin ratikalla K 6. Siellä asuu vain Westendistä tulleita ja muutama Marjaniemestä.

      • onneksi pääsin pois

        Bro on kaupunginosa ja itse olen asunut siellä jonkin aikaa mutta reilusti yli parikymppisenä ja työssäkäyvänä naissaarentie 5 ei sopinut minulle..karmee meno aina viikonloppuisin ja välillä viikollakin jouduin poliisit monesti soittamaan. Täynnä teinipellejä jotka ovat juuri tod.näk. muuttaneet kotoa vanhempien helmoista pois ja saa siel toteuttaa itseään.. ÄLÄ MUUTA! toki poikkeuksiakin oli, eihän voi yleistää mutta suurin osa näitä levottomia teinejä jotka ikävä kyllä pilasi muiden asumisen ja kotirauhan..


    • Puh.joh.

      Paranevat tulevaisuudessa. Alueelle on tulossa myös Metro, raideliikkenne on aika hyvä. Kaupungin bussiliikenne on hoidettu mallikkaasti.

      Terveisin: Kirkkonummen Kaupungin Hallitus Oy.

    • Keke-74

      Pikkasen vanha ketju, mutta nykymenosta voi todeta, että eipä tuo "karmea meno" ainakaan ulospäin näy mitenkään. Naissaarentien toisella puolella n. 10 vuotta asuneena en muista minkäänlaisia järjestys- tai meteliongelmia olleen tien toisella puolella.

    • huuuuumekovis

      Kirkko nummen joni tyylii asuu tuol vetää happoi ja sienii piri päissää ja huume refla päissää

    • jonirulaa

      Se joni ei näköjää vanhene koskaan. Aina se on jossain piri/huume ym sienipäissää.
      Juttujen mukaan jonin pitäisi olla jo ainakin 48-vuotias.

    • vitttttttu

      kovis joni vittu thodellaki rulaa mut vittu ei se oo ku sen 24w mun muistaakseni vittu

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      61
      4824
    2. Puoluebarometri: Marinin hallituksella 7 parasta mittaustulosta

      Orpon hallitusta pitää huonona 2/3 kansalaisista, joka on aika hyvin linjassa hallituspuolueiden yhteenlasketun kannatuk
      Maailman menoa
      22
      3657
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      22
      3320
    4. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      76
      2222
    5. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      24
      1879
    6. Tekeekö hän

      Tekeekö hän sinut h*lluksi ja millä tavalla? Uusi yritys, kun edellinen aloitus poistettiin.
      Ikävä
      27
      1531
    7. Laine voitti oikeudessa

      Onnea Savonlinna! Laine voitti oikeudessa kuten arvelinkin ja lieköhän palaa valtaisuimelleen?
      Savonlinna
      40
      1492
    8. Grahn-laasonen taas todisti millaista porukkaa

      kokoomusloiset ovat...työttömät jäävät kuulemma kotiin nukkumaan kun naapuri lähtee töihin...eikös taannoin kokoomuslois
      Maailman menoa
      311
      1374
    9. Puistotyöntekijät

      Miksi ei siivoojia näy. Näin hyvät ilmat. Voisi kerätä roskat. Onko rahat loppu. 🤔🤔🤔
      Ähtäri
      12
      1366
    10. Onko kaivatullasi iso ego? Entä sinulla?

      Vaikuttaako jommankumman ego jotenkin siihen, että ette voi lähentyä?
      Ikävä
      32
      1259
    Aihe