Niin, miten tämä liittyy tämän keskustelupalstan teemaan "Keskustele Jehovan todistajista" ?
Oletteko huomanneet, miten puhtaat autot Jt:llä yleensä on kokoontumispaikkojensa pihalla. Kuvaako se jotain heidän tavastaan harjoittaa Jehovan palvontaa, vai onko niillä autojen puhtaudella mitään tekemistä san asian kanssa?
Oletteko huomanneet, miten puhtaat autot Jt:llä yleensä on kokoontumispaikkojensa pihalla. Kuvaako se jotain heidän tavastaan harjoittaa Jehovan palvontaa, vai onko niillä autojen puhtaudella mitään tekemistä san asian kanssa?
Vastaukset 4
Vanhimmat
Auton puhtaus on osa kokonaisuutta kuten siististi pukeutunut. Ei mikään pakko, mutta kehotetaan siisteyteen. Kokonaisuus on tyylikästä. Ja antaa hienon kuvan ulospäin.
"Kokonaisuus on tyylikästä. Ja antaa hienon kuvan ulospäin."
Auto on puhdas, ja polyesteripuku tahraton. Niinkuin kalkittu hauta, joka sisältä päin on saastainen. Teillä se saasta on ahdistusta, mielenterveyden ongelmia, itsemurhia, pedofiiliensuojelua, uhrien syyllistämistä, kitkeriä kuppikuntia, naisten alistamista, vanhimpia nuoleskelevia pyrkyriveljiä, Raamatun väärentämistä, mielipiteen- ja jopa ajattelunvapauden kieltämistä, erotettujen sukulaisten ja ystävien hylkäämistä ja jopa ("teokraattista") vihaamista, koko muun maailman tuomitsemista tuhoon, ylimielistä aina oikeassa olemisen harhaa, paranoiaa "kaikki muut vastaan me" jne. jne. jne.
Kun tietää taustat, ei kokonaiskuvassa paljon paina puvun tahrattomuus tai auton kiiltely.
Eli ei saa olla siisti? Se on osoitus vääryydestä?
Pesen autoni 1-2 kertaa viikossa, ja olen luopio, kristitty luopio.
-Corrector-