Joo sellasta et mulla todettiin viimevuoden puolella krooninen angiina 3 kuukauden sairastamisen jälkeen. No lääkärissä sanottiin,että en parane ilman nielurisojen poistoo...no sit toisen kolmen kuukauden päästä eli helmikuussa mulle tehtiin se operaatio ja sairaalassa sanottiin, että sairastelujen pitäs loppuu...no nyt kerkes mennä vähän yli kuukaus leikkauksesta ja oon uuestaan sairas...Tietääkö kukaan mistä tää johtuu?? ois kiva olla vaihteeks tervekkin... :/
kurkkukivut
tympääntynyt sairastamiseen
52334
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
sinulla vastustuskyky nyt pitkän sairastelun jälkeen huonontunut...ei kai sinulla enää kuitenkaan angiinaa ole? Terveellinen ja monipuolinen ravinto palauttaa ja ylläpitää vastustuskykyä. Jotakin vitamiini-lisää vois tietysti alkuvaiheessa ottaa lisäksi.
Itselläni vuosia sitten oli vastaava tilanne,sairastin 10 angiina-tulehdusta peräjälkeen, kunnes eräs lääkäri heräs ja passitti risojen poistoon! Kunto oli tosiaan päässyt aika kehnoksi, mutta angiinaa en ole sen jälkeen potenut. Jaksamista sinulle!
Erittäin tärkeä ois sinun saada vastustuskyky kuntoon ja suoliston bakteerikanta myös!!Meidän perhe on ollu 3v. täysin terve ja päästy allergioista ja astmasta eroon!!Syödään ravintolisiä mut ei mitään synteettisiä!En voi täällä mainostaa mut jos haluut tietää lait e-mail ni voin kirjottaa!!
Kävin kans nielurisaleikkauksessa jatkuvan angiinan ja nielurisojen suuren koon takia. Leikkauksen jälkeen kuukausi ja mulla oli helvetillinen tauti. Lääkärissä sanottiinet tää ei oo periaatteessa angiina mut melkein sama! poikaystävä sai multa taudin ja nieluviljelyn mukaan ANGIINA. Ei paljon ottanu ohimosta!
No on se tiesti totta et mullakin oli todella suuret risat ja ne sano sairaalassa juuri sitä, että en ois muuten ees pystyny suurinpiirtein harrastamaan mitään liikunnallista, kun olisin ollut sairas. Ja niihän se olikin. Mutta joo...kai se ois hyvä saaha vastustuskyky paremmaks. Joten tossa on mun maili eli siihen voi kans kirjottaa jos haluu niin jotain vinkkejä tai jotain..:D tanks kaikille...:)
Niin en oo varma tuliks se maili näkyviin...mut se on [email protected]