Mitä jos ei äänestetä

Hyvämiess

Vedetään kaljaa vaa ja annetaan harhaanjohdatettujen mummojen äänestää sitä Kokoomusta uudestaan ja odotellaa sitä 2012 jollain Suuri mustalauma johdatetaan Suomeen. Näin ennustettiin kauan sitten ennen Väinömöistä.

8

112

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • konnat johtaa

      kun et äänestä.konna kopla äänestää.on fakta.ÄLÄ VALITA sitten.ole hiljaa.kun et tee mitää asian eteen.

      • asiasta, nehän juuri voivat valittaa ketkä eivät äänestäneet. jos ei ole ketään kelle antaisi äänensä niin ei silloin äänestetä mistään "velvollisuudesta". ne kutka ovat äänestäneet idioottilauman arkadianmäelle, niillä on syytä pitää turpansa kiinni.


      • Bwana1
        harrastelijakirurgi kirjoitti:

        asiasta, nehän juuri voivat valittaa ketkä eivät äänestäneet. jos ei ole ketään kelle antaisi äänensä niin ei silloin äänestetä mistään "velvollisuudesta". ne kutka ovat äänestäneet idioottilauman arkadianmäelle, niillä on syytä pitää turpansa kiinni.

        Jo UKK aikoinaan totesi ettei "tätä kansaa voi koskaan kylliksi aliarvioida". Totta puhui. Jokaisella maalla on juuri kansansa näköiset hallitsijat.

        Katso vaikka Irakiin, kansansa mukainen johtaja oli Saddam. Ei kansa ilman teurastajajohtajaa pärjää päivääkään pystyssä ilman ulkomaiden apua.

        Suomalaiset päättäjät ovat itsekästä, pelokasta, perseennuolija-väkeä, kuten on kansakin.


      • Jääman
        harrastelijakirurgi kirjoitti:

        asiasta, nehän juuri voivat valittaa ketkä eivät äänestäneet. jos ei ole ketään kelle antaisi äänensä niin ei silloin äänestetä mistään "velvollisuudesta". ne kutka ovat äänestäneet idioottilauman arkadianmäelle, niillä on syytä pitää turpansa kiinni.

        Olet väärässä sillä jos ei äänestä on turha valittaa koska ei ole yrittänyt vaikuttaa tilanteeseen.
        Valittamalla ei tilannetta voi muuttaa vaan jos todella haluaa muuttaa tilannetta pitää äänestää.


    • Minä protestonin

      Minä protestonin ja jätän äänestämättä! äänestän siis jaloillani. Voivat sitten ihmetellä mikä mättää kun äänestysprosentit on pieniä!

    • Nouvaikusutusta

      sillä ei ole yhtään mitään vaikutusta äänestääkö vai ei! tai että ketä äänestää!, asiat pysyy silti tasan tarkkaan samana, asioita hoidetaan tasan tarkkaan niinkuin aina ennenkin jne jne jne.. eli mikään ei muutu!
      ainut vaikutus äänestämällä on se että kelle äänestäjät myöntää sikaison palkan :)

      • hus-setä

        vähennätte sitä himokasta runkkaamista ja alatte ajattelemaan, ketä äänestätte.
        hus hus


      • sinne
        hus-setä kirjoitti:

        vähennätte sitä himokasta runkkaamista ja alatte ajattelemaan, ketä äänestätte.
        hus hus

        Ihan totta hyvät ihmiset! Älkää suomalaiset äänestäkö, sen tekevät puolestanne suomenruotsalaiset ja kaikki muut vähemmistön edusteaat jotka kohta ovat päättämässä asioistamme!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakastan sinua

      Anteeksi että epäilin sinua.. ❤️
      Ikävä
      62
      988
    2. Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä

      Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla
      Maailman menoa
      313
      911
    3. Mitähän meinaat

      Vai meinaatko mitään kohtaamisen suhteen?
      Ikävä
      60
      790
    4. Oletko hyljännyt minut mies?

      Toivottavasti et. 🥺🥺🥺🥺🥺
      Ikävä
      55
      693
    5. Onko se loukkaavaa

      Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k
      Ikävä
      96
      613
    6. Jippii ! Zoon konkurssia tutkitaan .

      Vihdoinkin jotakin tietoa.
      Ähtäri
      25
      592
    7. Onko kaivattusi seinäruusu?

      Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai
      Ikävä
      46
      591
    8. Tiedätkö kaivattusi musiikkimaun?

      Minkälaisesta musiikista hän pitää?
      Ikävä
      57
      590
    9. Nykytiedon valossa

      Tekisitkö nykyisellä tietämyksellä jotain toisin ja mitä se olisi?
      Ikävä
      79
      564
    10. Hotellille löytyi ostaja....

      Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,
      Kuhmo
      14
      548
    Aihe