Paavi puheessaan

Paavi vaati tänään puheessaan pappeja vastustamaan kiusausta viitaten kirkon pedofiliaskandaaliin???!!?

Nyt en ymmärrä?
Onko lapset papeille jollakin tapaa seksiobjekteja???
Nyt olisi lailla kiellettävä seurakuntien päiväkerhot jos niitä vetävät papit eivät pysty hillitsemään itseään.
15148
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Katollisessa kirkossa papit eivät saa harrastaa sukupuoliyhteyttä ja heidän tulee olla naimattomia. Näin ollen kuoropojat yms. orpokotien pikkupojat ovat heille naisen korvikkeita, avuttomia ihmisiä joihin on voinut purkaa seksuaaliset patoumat!

Äänestä
  • niin helppoa. uskonto on huu-haata.

    Äänestä

  • uskaltavat tulla esiin ja kertoa raiskauksista??
    Olen kuullut huhua joukkoraiskauksista jossa jopa 20 pappia on raiskannut samaa nunnaa tutni tolkulla,pitäneeköhän tälläiset huhut paikkansa?

    Äänestä

  • wq kirjoitti:

    niin helppoa. uskonto on huu-haata.

    Jumalaansa vastaan käänny,ei raamattu kiellä lapsiin sekaantumista.
    Itse asiaassa taisi olla vallan suosittua silloin raamatun kirjoittamisen aikoiohin.

    Äänestä

hörhöpaavi kuuluu myös pedofiileihin.

Kaikki uskonnot kriminalisoitaviksi ja kuoleman tuomio uskontoa harjoittavalle.

Äänestä

Uskonnot pitäisi ehdottomasti kriminalisoida.

Äänestä

hairahduspapit kuulostamaan jotenkin langenneilta lampailta tai jopa itsekin tapahtumien uhreilta.

Voi helvetti sentään! Asioista pitäisi puhua niiden oikeilla nimillä. Tällaisiin tekoihin syyllistyvät ovat suomenkielellä ilmaistuna RIKOLLISIA PEDOFIILIHOMOJA, jotka pitää pikimmiten eristää ympäröivästä yhteiskunnasta hoitoon ja palauttaa vasta tervehtyneinä takaisin. Linnaan lusimaan kuten muutkin pedofiilit tai pakkohoitoon. Ei kyseisiä sairaita rikollisia saa hyssytellä sen takia, että ovat muka pappeja. Pappiuden pitää olla tälläisessa tilanteessa jopa raskauttava asia, koska heillä on valtaa, heidän kuuluisi palvella ihmisiä ja olla ihmisten tukena yms. He toimivat alaikäisiin sekaantuessaan täysin tietoisesti ja täysin vastoin ammattietiikkaansa pettäen myös muiden kolleegoidensa uskottavuuden toimillaan. Papilta pitää pystyä odottamaan paljon parempaa käytöstä ja puhtaampia elämäntapoja kuin keskiverto kaduntallaajalta, muuten hän ei ole uskottava.

Pappius näiltä muiden elämiä pilaavilta rikollisilta pois, elinikuinen porttikielto kaikkiin luottamustehtäviin ja työskentelyyn lasten parissa. Leima rikosrekisteriin.

Ps. painotan ettei edellä käyttämälläni termillä pedofiilihomo ollut tarkoitus millään tapaa syyllistää taikka hyökätä homoseksualisteja vastaan. Termillä oli tarkoitus hieman vain nostaa lukijan niskakarvoja pystyyn, että tämä ymmärtäisi tilanteen vakavuuden.

Äänestä

kerhoon ym.., jossa on uskonnolla jotain tekemistä, saatikka rippileireille pappien kopeloitaviksi.

Äänestä
  • olla liian varovainen uskontojen kanssa,ei ikinä tiedä mitä kehoittavia Jumalallisia ääniä nuo ihmiset kuulevat.

    Äänestä

sanoo ,että nykyisen paavin jälkeen tulisi enää yksi - ja siis viimeinen ,Petrus Romanus taisi olla. Eräs keskiaikainen kirkonmies kuvaili silloin tarkoin kaikki paavit , ja ne olivat oikeaan osuvia.
Täytyy siis kysyä : onko katolinen kirkko tullut tiensä päähän pöyristyttävien väärinkäytöstensä takia.??
Mitähän katolinen Timo Soini tuumaa näistä asioista :
- rötösherrat kiikkiin ,olisi vanha Vennamo ärjäissyt.

Äänestä
  • ovat ihan yhtä tyhjän kanssa,ellei niitä panna toteutumaan;)

    Äänestä

  • Aatteleppaite2.0 kirjoitti:

    ovat ihan yhtä tyhjän kanssa,ellei niitä panna toteutumaan;)

    jo ennustuksiakin ;)

    Äänestä


Kommentoi aloitusta


Aatteleppaite2.0 kirjoitti:

Paavi vaati tänään puheessaan pappeja vastustamaan kiusausta viitaten kirkon pedofiliaskandaaliin???!!?

Nyt en ymmärrä?
Onko lapset papeille jollakin tapaa seksiobjekteja???
Nyt olisi lailla kiellettävä seurakuntien päiväkerhot jos niitä vetävät papit eivät pysty hillitsemään itseään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu