Eli olen tilannut kaksi eri tuotetta myyjältä 6.4.2010, Kiinasta toimitus ja korkeintaan toimitusaika 25 päivää. No tässä on nyt kuitenkin kulunut n. 6viikkoa. Laitoin asiasta myyjälle viestiä, ja hän on ilmoittanut että on "poissa" 31.5.2010 asti eli silloin ei hoida varmaankaan näitä postituksia tai muita. Hänellä on 729 palautetta joista 7 negatiivisia joten epäilen vahvasti postin hukkaamaksi. Mitä siis teen, odotanko vielä kaksi kuukautta täyteen että saan myyjältä vastauksen tähän ja mahdollisen takaisinmaksun? Jos mitään ei kuulu niin miten saan rahani takaisin, voiko joku neuvoa? Eli mihin kohtaan menen ebayssa jne..Hinnat olivat kuitenkin yhteensä alle 20e.
Ebay - Tavara ei saavu?
2
614
Vastaukset
- pei pääälllli
Kyllä se tavara ehkä sieltä tulee, mutta sinun kannattaa tehdä kuitenkin pikaisesti "Item not received or significally not as described" - Disbute" Paypalin Dispute konsoolissa. Siihen on myyjän "pakko" reagoida. Kannattaa pitää dispute käynnissä niin kauan, kun saa rahallisen korvauksen myyjältä. Jos ei sitä Dispute konsoolin määräajassa tule sinulle (Paypal hyvitystä), sinun kannattaa muuttaa dispute Paypal Claimiksi. Sitten (yleensä lähes aina) PayPal korvaa sinulle rahasi.
Seuraa linkkiä "Problems with this transaction? ". - tripleT
Ohjeet thän:
http://keskustelu.suomi24.fi/node/10387109
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1701439
Ketä naista se poju tällä hetkellä vetää höplästä
Sillä kun pitää aina olla joku höplästä vedettävä kierroksessa3261041- 43875
- 39729
Tappio Rydmanille
Ei pystynyt Wille saamaan tahtonsa läpi. https://www.hs.fi/politiikka/art-2000012093775.html156710- 46667
- 52561
- 116558
Sometähti villisika-Seppo on kuollut
Suomussalmella lemmikkieläimeksi virallisesti hyväksytty villisika Seppo on kuollut. https://yle.fi/a/74-2023244528548Tiesitkös rakas
Mun taivas on pilvinen ja synkkä. Päivät värittömiä ja harmaita. Missä olet, aurinkoni? 💔44521