Kävin katsomassa tätä Kauniaislaista taidonnäytettä torstaina.
En löytänyt mitään kiinnostavaa,ainoastaan jonkin verran krääsää ja sitten toinen puoli paikallisten järjestöjen esittelyjä.
Vaikkakaan esim Latu-yhdistyksen pöytää en löytänyt....
Kovin oli kaupallista ja kovin vähän sellaista mihin paikkalla olijat olisivat tekemisen kautta voineet osallistua.
Myönnän,että jollekkin puisto-jumpalle olisi ollut ihan liian kuuma,mutta miten olisi ensi vuodelle vaikkapa Karaoke-haastekilpailu vastaan Kauniainen-Espoo???
Ja miksi tapahtuma on niin lyhyt?
Siirtäkää se lauantaille,saatte enemmän väkeä ja näytteilleasettajille on enemmän mahdollisuuksia.
Myös kirpputorimyynnille olisi hyvä olla alue,kauppa kävisi varmasti ja itsekkin olisin ilolla tullut myymään.
Grani-päivä
kävijänaapurista
2
667
Vastaukset
- ..narinaa...
Vali vali vali jäkäti jäkäti jää, vali vali...
- wendy3000
Minäkin toivoisin tapahtumaa viikonlopulle. Nyt samana iltana oli päiväkodin kevätjuhla enkä enää työpäivän ja kemujen päätteeksi saanut itsestäni niin paljon irti että olisin jaksanut paikan päälle mennä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.855050- 473522
- 1053345
ROTAT VALTAAVAT ALUEITA
Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj342541- 1992513
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️262207- 1332069
- 201809
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan51699- 1821678