Merkittävä kreauutinen

Vaikka tiedeasiat eivät tälle palstalle kuulukaan, niin saamme usein lukea "merkittävä tiedeuutinen".

Peräänkuulutankin nyt merkittävää kreationistiuutista. Tarkoitan uutista joka kertoo jostakin Kreationistitieteellisestä saavutuksesta. Eikä sitten mitään hirvinautaskeidaa!
3151
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

"Alussa loi Jumala taivaan ja maan." Uutinen on tähtireportteriltamme Moosekselta n. vuodelta 1600 ekr.

Ja kas, tiedehän todistaa että meillä oli hallittu alkuräjähdys.

Niin että meillä kreolillaon historian tieteellisesti luotettavimmat uutislähteet. Toisin kuin iltalehtien lööpit evokkien kehittämistä valheellisista synteettisistä soluista.
Mitäs tähän sanot valehteleva evokki?

Äänestä
  • "Ja kas, tiedehän todistaa että meillä oli hallittu alkuräjähdys."

    Ja kas, se todistaa, että ensin syntyi taivas (aika-avaruus), sitten ainetta, sitten ja sitten ja sitten tähtiä ja lopulta maa. Unohtikohan Genesis välistä jotakin?

    Äänestä

  • asianharrastaja kirjoitti:

    "Ja kas, tiedehän todistaa että meillä oli hallittu alkuräjähdys."

    Ja kas, se todistaa, että ensin syntyi taivas (aika-avaruus), sitten ainetta, sitten ja sitten ja sitten tähtiä ja lopulta maa. Unohtikohan Genesis välistä jotakin?

    Heprealainen vanhin kirjoitus onko 1600 eaa? Tietosanakirjan (kodin suuri) mukaan noin 1200 eaa.
    Raamatun loppuosassa (selitykset) kerrotaan Israelilaisten orjuuttajaksi Ramses toista.
    Mooseksen tähtireportterina toimiminen tapahtui huomattavasti myöhemmin kuin,Sumerien Akkadien
    Ja Egyptiläisten maailman/ihmisten luomiset.Edellä mainittujen kansojen kirjoitus on maailman vanhin.
    Täten reportteri Mooseksella oli mallit valmiina.Sumerien Kuin Egytiläisten Jumalat loivat ihmiset savesta
    joille Jumalat antoi elämänhengen.
    Sumerien ensimmäinen ihminen oli Aadapa,jolle myös annettiin kirjoitustaito.
    Jahve jätti kovin myöhäiseksi ilmoittaa teoistaan,,,,,voi,,,,voi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Koirasika kirjoitti:

Vaikka tiedeasiat eivät tälle palstalle kuulukaan, niin saamme usein lukea "merkittävä tiedeuutinen".

Peräänkuulutankin nyt merkittävää kreationistiuutista. Tarkoitan uutista joka kertoo jostakin Kreationistitieteellisestä saavutuksesta. Eikä sitten mitään hirvinautaskeidaa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu