Vaikka tiedeasiat eivät tälle palstalle kuulukaan, niin saamme usein lukea "merkittävä tiedeuutinen".
Peräänkuulutankin nyt merkittävää kreationistiuutista. Tarkoitan uutista joka kertoo jostakin Kreationistitieteellisestä saavutuksesta. Eikä sitten mitään hirvinautaskeidaa!
Peräänkuulutankin nyt merkittävää kreationistiuutista. Tarkoitan uutista joka kertoo jostakin Kreationistitieteellisestä saavutuksesta. Eikä sitten mitään hirvinautaskeidaa!
Vastaukset 3
Vanhimmat
"Alussa loi Jumala taivaan ja maan." Uutinen on tähtireportteriltamme Moosekselta n. vuodelta 1600 ekr.
Ja kas, tiedehän todistaa että meillä oli hallittu alkuräjähdys.
Niin että meillä kreolillaon historian tieteellisesti luotettavimmat uutislähteet. Toisin kuin iltalehtien lööpit evokkien kehittämistä valheellisista synteettisistä soluista.
Mitäs tähän sanot valehteleva evokki?
"Ja kas, tiedehän todistaa että meillä oli hallittu alkuräjähdys."
Ja kas, se todistaa, että ensin syntyi taivas (aika-avaruus), sitten ainetta, sitten ja sitten ja sitten tähtiä ja lopulta maa. Unohtikohan Genesis välistä jotakin?
Heprealainen vanhin kirjoitus onko 1600 eaa? Tietosanakirjan (kodin suuri) mukaan noin 1200 eaa.
Raamatun loppuosassa (selitykset) kerrotaan Israelilaisten orjuuttajaksi Ramses toista.
Mooseksen tähtireportterina toimiminen tapahtui huomattavasti myöhemmin kuin,Sumerien Akkadien
Ja Egyptiläisten maailman/ihmisten luomiset.Edellä mainittujen kansojen kirjoitus on maailman vanhin.
Täten reportteri Mooseksella oli mallit valmiina.Sumerien Kuin Egytiläisten Jumalat loivat ihmiset savesta
joille Jumalat antoi elämänhengen.
Sumerien ensimmäinen ihminen oli Aadapa,jolle myös annettiin kirjoitustaito.
Jahve jätti kovin myöhäiseksi ilmoittaa teoistaan,,,,,voi,,,,voi.