Lukekaapa tuo Samuelin kirjoitus antikristuksesta, joka oli Lord Matreija. Sanoisin, että hyvin mahdollinen vaihtoehto antikristukselle. Onkohan tuo tyyppi edes ihminen, vai henkiolento, joka on ottanut ihmisen ruumiin? Gen. 6 kertoo mm- kuinka Jumalan pojat (eli demonit) yhtyivät maan tyttäriin ja syntyi Nephilim-olennot eli jättiläiset = demonien ja ihmisten risteymä. Onko antikristus henkiolento?
http://www.free-webspace.biz/heavenlyjerusalem/antikristus.html
http://www.free-webspace.biz/heavenlyjerusalem/antikristus.html
Vastaukset 10
Vanhimmat
Ilmestyskirjan karitsansarvinen peto on antikristus ja se on viimeinen paavi, joka
tulee nykyisen jälkeen..
Tämä yleiskirkollinen johtaja saa ihmiset
palvomaan uudestisyntyvää saksaa ja sen johtamaa
valtioliittoa. (tiesin jo 25 vuotta sitten, että se pedon pää, jossa oli miekanhaava ja joka virkosi tarkoitti sitä, että saksa, joka oli sodan seurauksena jaettu kahtia, yhdistyisi, mikä on nyt toteutunut) Tietynlainen kansallisosialismi
nousee...uus- uusnatsismi
Ihmiset ottavat paavi-antikristuksen vastaan
rauhan tuojana myllerryksessä, jolloin "meri ja
aallot pauhaavat" siis sekasortoisessa tilassa
kun yksi komasosa ihmiskuntaa on tuhoutunut ydinsodan ym. sotien seurauksena. Kaikki, joilla
ei ole JUmalan Pyhän hengen vaikuttamaa uskoa eksytetään, koska heillä ei ole rakkautta totuuteen vaan uskovat valheen, koska antikristus
saa tulenkin lankeamaan taivaalta ja hän tulee
Jumalan nimissä, onhan hänellä nytkin tiarassaan
teksti VICARIVS FILII DEI eli Jumalan Pojan sijainen.. Maa, ilma ja vedet ovat siinä määrin
turmeltuneet ja kansojen perustuslailliset hallintosysteemit nurin, että paavin ja valtioliiton on helppo alkaa hallita ihmiskuntaa
666-osto- ja myyntinumerosysteemillään...kolme
ja puoli vuotta kestää tämä pedon valta...
no joo, noin minäkin ajattelin ennen, mutta olen ottanut nyt vataan uuden tulkinan ja pidän tuota Matreiaa hyvin mahdollisena vaihtoehtona
Taisit kirjoittaa tuosta Katolilaisuus-palstallekin. Katsopa Apokalyptikko-nimimerkillä liikkuvan henkilön vastaus. Se on siinä "Seuraava paavi on antikristus" -jutussa
No, aika näyttää tempauksesta pois jääneille, että ovatko kyseinen mies ja hänen väärä profeettansa se 'parivaljakko', joista on Ilmestyskirjassa kirjoitettu.
Kirjoituksen KÄTKETTY sanoma on seuraava:
YLÖSTEMPAUS ON OVEN EDESSÄ, VALMISTAUTUKAA JA OLKAA VALMIINA !
Siunausta Yeshuassa !
Antikristus ei ole paavi, vaan Ak hyökkää Vatikaania vastaan, tuhoaa katolisen kirkon ja asettuu itse johtamaan uutta kerettiläiskirkkoa (joka ei kauaa kestä). Turha paavia on aina haukkua Antikristukseksi.
Maitreyasta en tiedä alkaa paljoa sanomaan. Tämä oli vastaus oikeastaan tuohon alempana olevaan kirjoitukseen.
Ainahan niitä on Antikristuksia paljastettu. Niitä on enemmän, kuin yksi.
antikristuksia, mutta kuka niistä on lopullinen?
oli esikuva Babylonian kuninkaana Israelia vastaan ja kumarrettavan kuvapatsaan kultaisena päänä, ja nykyisessä miekanhaavasta ikäänkuin kuolleessa tilassa on Irakin Sadam, joka itseään vertasi tähän tämän maan sankariin ja osoitti ihmispalvonnan halajamista valtakunnassaan, ja nimestään tulee heprean kirjaimin 666 (S=60 a=1 d=4 a=1 m=600) ja Eufrat Ilmetyskirjassa mainitaan selvästi ja näihin tapahtumiin, joten kellä ymmärrys on se käsittäköön. Tietysti näemme tuleeko nimessään millainen kumarrettavan kuvapatsaan ikäänkuin kuolleista miekanhaavasta parantunut pedon pää, yksi niistä seitsemästä.
Sarvia on merestä nousevalla pedolla kymmenen ja sen verran tulee siihen valtioliittoonsa halliten islamin sharian tapaiselle ja pedon merkki tulee kaupankäyntivälineeksi kaikille valtaansa alistuville.
Ilmestyskirjasta voimme lukea ja tullaan myös kaikille nämä vielä saarnaamaan, mutta kuulemattomia ja välittämättömiä on paljon ja näin ihmiset elää aivan niinkuin Nooan ja Sodoman aikaan vaikka Jumala ihmisrakkaudessaan on paljonkin varoittanut ja esillenostanut, mutta monet tahtovat sen pois näkyvistään sillä luopumus ja laittomuus ja ihmisen halveksunta on suurta Jumalan rakkauden iankaikkista evankeliumia kohtaan kuten voimme jälleen ymmärtää Raamatun pyhien kirjoituksien kokonaisilmoituksesta.
Ei eksytä.
Ja pöh!
Sulla taitaa se AK.olla vaan korvien välissä,tai sitten housuissa.
Niin,ja näyttää siltä että ainakin ala-asteella opittu lyhyt matikkakin sulla on jotenkin kondiksessa.
Sitä paitsi Antikristus on pelkkä uskomus ja urbaania legendaa.
Nebukadnessarin Babylonian kuninkaana, on jo aika lähellä totuutta tässä.
Vieläkös tää Loordi lössin on kuvioissa?