1 Tsekki tasavarma joukkue
2 Venäjä huippupelaajat
3 Ruotsi taitava joukkue
4 Saksa taisteli
HUONOT HÄVISI
Missä Suomen vätykset ?
Missä USA :n ja Kanada:n paskajoukkueet??
2 Venäjä huippupelaajat
3 Ruotsi taitava joukkue
4 Saksa taisteli
HUONOT HÄVISI
Missä Suomen vätykset ?
Missä USA :n ja Kanada:n paskajoukkueet??
Vastaukset 12
Vanhimmat
että Venäjä ja Tsekki pieksivät Suomen, Kanadan ja USA:n itkusakkiin !!
Mikäs omaanpesään paskantajien ketju tämä on ? Suomi ei hävinnyt huonoille, ja eihän kaikki voi voittaa !
Late Lapista.
voittaa vain parhaat. Suomen joukkue oli HUONO. Tsekeillä oli vähiten ammattilaisia, mutta yhtenäinen joukkue. Ammattiurheilu on pilannut Venäjänkin joukkueen. Huippupelaajia, mutta eivä pelanneet hyvin joukkueena. Tämä on kylmä totuus.
Ai että eivät pelanneet hyvin joukkueena.
Mene Rovaniemelle tai Ouluun, vitun ääliö!
kiljukännissä?
olivat parhaita, se on selvä.
piti olla. Hienoa, että Ameriikan mantereelta tulleet kärsivät karvaan tappion.
Aarne Saarinenkin taisteli Ässä-rykmentissä punaista armeijaa vastaan. Yksikään Suomessa asunut kommari ei taistellut Neuvostoliiton riveissä, vaan he istuivat vankilassa. Tiestihän, että juutalaiset järjestivä vallankumouksen Venäjällä. Lenin oli myös juutalainen, kuten sinäkin bolsheviikki-toweri.
taisteli "natsien" puolella Neukkulaa vastaan?
Itse tapasin muutaman kerran Arskan, eikä hän tuntunut olevan ÄNKYRÄ ollenkaan koten
PUNIKKI Iiro on!
lukea enempää, vai etkö venäläisenä ymmärtänyt? "Yksikään Suomessa asunut kommari ei taistellut Neuvostoliiton riveissä, vaan he istuivat vankilassa. " Siis kaikki taistelivat, tai istuivat vankilassa, tai karkasivat rintamalta.
ja usanistit ovat harmista ja kateudesta itkuisia.