No ei nyt sentään, mutta kehottaisin miettimään mikä se meidän viiteryhmä on. Tämä Nato on entisten itä-blokkien sielunhoitoyhdistys. Ei koske terveellä itsetunnolla varustettuja suomalaisia.
Suomi, Albaanian
liittolainen?
2177
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Mistä lähtien suomalaisilla on ollut terve itsetunto. Suomalaiset ovat kuule erittäin kuuluisia siitä huonosta itsetunnosta. Tässä maassa on kaikkein korkeimmat luvut päihteiden väärinkäytössä, henkirikoksissa, itsemurhissa, masennusongelmissa ja täällä on myös korkeimmat verot. Sinä se vaan paasaat muka hyvästä itsetunnosta. PASKAN MARJAT sanon minä!
Nato vain parantaisi suomalaisten itsetuntoa. Ei oltaisi enää niin syrjäinen osa eurooppa, vaan kertaheitolla euroopan ytimessä.
...tuo nato-kainaloon käpertyminen kerro teidän natonistien huonosta itsetunnosta? Teitä pitäisi jokin isoinen olla taluttamassa ja pitämässä kädestä, taitaa pelottaa? Aivan kuin entiset Taistolaiset, vakaa uskomus siihen että kyllä jokin korkeampi voima pelastaa vaikkei itse sen eteen mitään tehtäisikään.
Vain Suomi ja suomalaiset puolustaa meitä, muilla, jotka sitä lupaavat on jokin oma intressi taustalla.
Selviydy sinäkin sieltä marjapaskojen houreesta ja aloita olemalla suomalainen!