Hyvät Muutoksen kannattajat. Vaikka meillä nyt käytännössä on 5000 korttia kasassa, kortteja pitää vieläkin kerätä ja lähettää Juhalle. Syy on se, minkä Juha on useasti hommaforumilla kertonut, eli eräs varsinais-suomalainen taho on lähettänyt meille valtavan määrän häirintäkortteja. Näiden korttien tarkkaa määrää ei valitettavasti tiedetä, koska niitä on erittäin vaikea tunnistaa muiden korttien joukosta. Niiden määrä selviää vasta, kun oikeusministeriö ilmoitttaa hylättyjen korttien määrän.
Eli ei muutakuin keräämään kortteja, työ ei ole vielä ohi!
Eli ei muutakuin keräämään kortteja, työ ei ole vielä ohi!
Vastaukset 2
Vanhimmat
Kuolleiden allekirjoituksilla lämmittää nyt ainakin vesipadan ja lopuilla parilla tuhennella uusnatsifanaatikon siunaamalla kortilla saa saunan puolellekin tulet alkuun. Ehkä Adressimiehen kannattaisi seuraavassa keräyksessä pyytää allekirjoitukset suoraan kuiviin koivuklapeihin.
Turussa on tosiaan nähty luihu jouhiparta hautuumaalla öiseen aikaan. Taskulampun valossa täyttänyt joitain papereita. Mumissut jotain itsekseen tyyliin "on näitä ennenkin tullut täytettyä tuhat määrin, mutta vielä vanhuksenakin tähän ryhdyttävä (me emme luovuta koskaan!)