Sitä minä nyt tässä vähän ihmettelen että kun tämä Ibrahin skubollin hyvin entinen ex-akka vinkuin elossa ollessaan että ei onnistu pääsemään eroon ukosta.
Tässä maassa ei ole mikään pakko ilmoittaa osoitettaan kirjoihin tai kansiin postin voi tilata posterestanteen.
Ja hei prepaid kortit on keksitty, tulee vaan mieleen että A) joko akkka oli vitun tyhmä
tai B) Sairraalloisesti halusikin että tää kosovon mulkku juoksee perässä.
Ai mistä tiedän tämän olen hakenut lähestymiskieltoa ja pysynyt piilossa siitälähtien ukkoparalla ei ole aavistustakaan missä olen tänäpäivänä.
Tässä maassa ei ole mikään pakko ilmoittaa osoitettaan kirjoihin tai kansiin postin voi tilata posterestanteen.
Ja hei prepaid kortit on keksitty, tulee vaan mieleen että A) joko akkka oli vitun tyhmä
tai B) Sairraalloisesti halusikin että tää kosovon mulkku juoksee perässä.
Ai mistä tiedän tämän olen hakenut lähestymiskieltoa ja pysynyt piilossa siitälähtien ukkoparalla ei ole aavistustakaan missä olen tänäpäivänä.
Vastaukset 18
Vanhimmat
akka oli niin kiinni espoon ympyröissä ettei pystynyt vaihtamaan maisemaa.Ja aliarvioi vahvasti sumupollan vaarallisuuden.
Ja mahdollisilta yhteisiltä tuttavilta olisi ehkä kuitenkin saanut selville akan osoitteen,suomi ei kuitenkaan niin iso maa ole että täällä pääsee pakoon keneltäkään jos saalistajalla on yhteyksiä,älyä,rahaa ja motivaatiota.
Sääli vain että meni monelta sivulliseltakin henki koska akka halusi maistella etnistä tikkaria.
.
varmaan perseessä, jos haluaa tosiaan pysyä piilossa se kyllä onnistuu, jos etnisen kullin perään on niin kova hinku niin sitä piirakkaansa voi mennä mun puolesta sitte vaikka tarjoilemaan sinne kosovon kaduille.
Tosiasiahan on että muija on luultavasti ollu tyhmä kun vasemmanjalan saapas.
kyllä varmaan pystyy piilossa pysymään jos haluaa. riittäähän suomessa metsiä. se on sitten toinen asia kuinka moni on valmis käyttämään koko elämänsä piileskelyyn ja pelkäämiseen.
koska ei se kovin elämisen arvoiselta elämältä silloin kuulosta.
olet oikeassa mutta olen itse 99 varma jos tietää henkilön nimen perhesuhteet suomessa et pääse pakoon.
Toki jos katkaiset kaikki tuttavuus perhesuhteet niin voi onnistua....
Silloinkin on porsaanreikä saalistaja maksaa rahaa jollekin viranomaiselle jotta asuinpaikka selvitetään niin ei tarvitse nähdä vaivaa lähiomaisten vaaniniseen.
Usko pois,jos toisen motivaatio on tarpeeksi paha pako on tämän maan sisällä aika vaikeaa..
Gangsterismiltahan tuo kuulostaa mutta kuten hyvin tiedämme ibrahim meni loppuun asti...
niin no tuo edellyttää ettei oikeaa osoitetietoaan anna yhteenkään rekisteriin tai sellaiselle henkilölle joka sen voisi vuotaa.
koska eihän suomessa nuo rekisterit pidä, niitä pääsee aivan surutta liian monta henkilöä pläräämään.
eli ainoa keino olisi että joka paikassa on osoitteena poste restante.
ja sekään ei takaa sitä etteikö tarpeeksi kova pyskopaatti istu autossa pari viikkoa kyttäämässä josko henkilö kävisi postinsa hakemassa.
hankalaahan tuo takuulla olisi. antaako pankki tiliä jos niille ei anna osoitetta. asunnon nyt voi vuokrata vaikkei siitä väestörekisteriin ilmoita.
kuka ottaa auton nimiin kun sitä ei omissa nimissä voisi pitää. jne jne.
suomi on vähän liian pieni maa asua anonyyminä.
Niin siis kyllä suomi on tarpeeksi suuri maa että pakoon pääset jos haluat,jos vähänkin ajattelee järjellään eikä sillä elimellä mikä on jalkojen välissä.
Eihän sitä postia tarvitse itse hakea, pankkitilihän sillä oli jo koska oli töissä, autokin oli joten mikä ongelma tässä nyt on ollut, muija vaan oli urautunut espooseen ja siihen mulattiin, nautti varmaan kun joku veti välillä turpaan.
Tyhmähän se on ollu, kun kattelee tollasta kyllähän sitä nyt yhden musun saa hengiltä jos haluaa eikä se oo edes vaikeeta.
Oli kuulemma ollu helvetinenkeleissä ja vitut mullakin siellä muutama tuttu nehän ei tollasta pellee kattele,paitsi jos eivät ole teettäneet sillä jotain murtoja.
Meikä on tehny katoamisen eikä ollu ees vaikeeta, jos oikeen tiukaks menis onhan sitte ulkomaat mutt mun mielestä muija vaan halus tällaista elämää.Vahinko vaan että oli niin itsekäs huora että muutama viatonkin menetti henkensä.
yläpäällä.Ja jos haluaisin kadottaa epämukavan henkilön toiselle puolelle suomea muuttaminen helppoa.Nimenmuutto no problem.
Kontaktin pito perheeseen ja ystäviin hieman hankaloittaisi asiaa mutta jos oma nahka kyseessä sitten tietenkin pakon saneleman luonnistuu....
Siltikin joutuisi elämään pelko perseessä aina.Tuskin kaikki FBI:n todistajansuojeluksessa olevatkaan ihan turvallisin mielin kävele postilaatikolle tai starttaa autoa?
Pelko on elinikäinen rasite.
Mutta jos ajatellaan ihan loogisesti on helpompaa palkata joku vieraalta maalta nirhata kyseinen riesa kuin tehdä tuollaisia muutoksia.
mulkun kipeä..
!
Pakoloisen muijjahan se vaan oli. Ties tehessään mitä saa. Harmittaa vaan ne sivulliset jotka nytkin kärsii pakoloisten vosujen takia kun rahtaavat musmanneja ja antavat vittuaan jotta musmanni saa asua elätettävänämme.
Mehän ne elätetään, musmanneit ja niiden vajakkia akat.
Äpärät myös elätettävänämme
Ne murhat olivat kaikki kunniamurhia. Muslimia kun ei jätetä "muslimimiehen kunnian" takia, ainakin vääräuskoinen valkoinen nainen tekee hirvittävän loukkauksen jättäessään muslimin, vaikka hän saisikin kokea vaikka minkalaista väkivaltaa jokapäivä.
Kunniamurhaan kuuluu myös naisen tuttavien murhaaminen, jos näitä voi epäillä syystä tai kuvitellusta syystä.
Sellon tapauksessa Suomen kulttuuri rikastui peräti viidellä kunniamurhalla samana päivänä.
Kaupanpäälle yksi itsemurha.
Siinäpä huora hommas mitä halus. Itseppä halus tapattaa tuttunsa.
On turha kenenkään suomihuoran väittää ettei tiennyt.
perseellään on tuhansia. Mitä siitä vinkumaan, itse alunperin meni sen kanssa joten se siitä.
Tähän asiaan liittyy kolme virhettä: Tämän tapetun naisen suhde erilaisen kulttuurin omaavaan ennestään tunnettuun rikolliseen, poliisin välinpitämätön suhtautuminen naisen avunpyyntöön ja miehen maassaolon salliminen, vaikka oli tehnyt rikkeitä jo ennen tätä Sellon tapausta.
Suomen viranomaiset eivät ilmeisesti opi virheistäänkään.
yksi kohta vielä; edes poliisikaan ei tiedä, kuinka paljon aikaa tämä pari vietti yhdessä loppuaikoina. Seurusteli, ei seurustellut, seurusteli... Niinhän niillä meni. Miksi nainen päästi vaarallisen miehen asuntoonsa toistuvast? Eikö hänellä ollut ovessa ovisilmää ja turvalukkoa?
Jos ongelma kesti vuosikausia, olisi luullut että jotain itsesuojelua olisi jo oppinut!
on tyhmä.Tekisi melkein mieli sanoa eukko sai ansionsa mukaan mutta ei sentään ihan.Ei kukaan ansaitse delata ihastumisensa takia mutta kyseisen akan patukan himon takia hautaan meni sivullisiakin ihan bonuksena....