al hyysäri sensuroi

9175
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Tarkoittanet että Helsingin Sanomat ei maininnut mitään tekijän mahdollisesta ulkomaalaistaustasta?

Äänestä
  • koskaan ei ole hesarille noin käynyt ja taas kävi.

    Äänestä

  • Nollåtta kirjoitti:

    koskaan ei ole hesarille noin käynyt ja taas kävi.

    Olivatkohan kriminaalit samaa jengiä, joka roudaa kerjäläisiä Suomeen?

    Äänestä

Muutenkin aivan paska lehti. Sen tyylinä ilmaista asiat andasmielisiä kohtaan "Tyylin" viime syksynä " X-määrä karhuja tapetiin" ja otsikkona "surmattiin". Kas kun ei murhattu tai kaadettu. Kyseessä oli luvin kaadetuista otsoista.

Roska lehti. Lähettelee niitä jonnen joutavia mainoksiaankin tänne korpeen, koska jokun hölmö oli tilanut kyseisen lehden 20-vuotislahjaksi.

Äänestä
  • joo mullekin tänne korpeen lähettivät mainoksen ilmaisesta viikon näytetilauksesta.
    no tilasin se sitten viikoksi. laitoin lomakkeeseen hesarin oman puhelinnumeron jos haluavat jatkotilausta jollekin kaupata.
    en minä yhtään numeroa lukenut mutta helvetin hyvää saunansytyksettä tuo hesari on, ei siinä mitään.

    Äänestä


  • Nollåtta kirjoitti:

    näemmä uusi suomikin on nykyään alkanut editoimaan uutiset punakynällä:
    http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/93783-mies-sidottiin-ja-piestiin-kotonaan

    us oli vielä taannoin aika luotettava uutissivusto.

    Uutisessa ei lue onko miehiä saatu kiinni.Tai edes halutaanko heitä saada.
    Tuntomerkkeinä on "2 miestä" siinnä kaikki...
    Kyllä noilla tuntomerkeillä paikalliset heti tietävät ketkä on asialla.
    "Ulkomaalaisia" olisi ehkä auttanut tunnistamaan tekijät.

    Äänestä

  • Nollåtta kirjoitti:

    näemmä uusi suomikin on nykyään alkanut editoimaan uutiset punakynällä:
    http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/93783-mies-sidottiin-ja-piestiin-kotonaan

    us oli vielä taannoin aika luotettava uutissivusto.

    Eikös US oo "kokoomusta lähellä" oleva julkaisu, eihän koira karvoistaan pääse! Samaa paskaa kaikissa puolueettomiksi julistautuneissa lehdissä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nollåtta kirjoitti:

http://www.mtv3.fi/uutiset/rikos.shtml/arkistot/rikos/2010/05/1134665

http://www.aamulehti.fi/uutiset/kotimaa/180220.shtml

http://www.hs.fi/artikkeli/1135257201395?ref=rss

huomaatteko taas uutisten eron?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu