Käytän silloin tällöin Libraxia ärtyneen paksusuolen vaivoihin/vatsakrappeihin. Joudun työhöntulotarkastuksessa huumetestiin. Ei kai tuo Librax voi aiheuttaa positiivista tulosta? Entäs Duact? Sitä joutuu myös ottamaan allergiseen nuhaan.
Librax
minä-
4502
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
näkyy plussana, mutta eihän sinulla ole hätää kun sinulla on reseptit olemassa.
reseptit löytyy kyllä. Tuo oli tiedossa, että Duact antaa positiivisen doping tuloksen, mutta en tiennyt sen olevan verrattavissa huumetestiin.
siinä taitaa olla joku piristävä aineosa, efedriini ? Mikset voisi käyttää allergiaasi jotain tavallista antihistamiinia ? Juttele lääkärillesi/apteekkiin. Tuo piriste voi aiheuttaa turhaa levottomuutta sivuvaikutuksena, mutta ei allergia mitään piristystä vaadi, röörien aukaisua vaan jotta on helpompi hengittää.
Hittoako noita piristeitä pitää joka lääkkeeseen tunkia. Jopa yskänlääkkeisiin, ja mitähän virkaa niillä on yskässäkään, ma en tajua.
jotakin pseudoefedriiniä siinä on joka piristää..siksi urheilijoilta kielletty. Duact on toiminut tosi hyvin kovaan allergiseen vesinuhaan. Paremmin kuin muut allergialääkkeet. Otankin sitä vain silloin tällöin kun nokka vuotaa solkenaan ja on sietämätön olo.