kun kuuli,että liikanen on ehdolla suomen pankin pääjohtajaksi.hän on tehnyt jo kaksi suurta konkurssia.70luvulla oli jonkun opiskelija järjestön johdossa ja ei osannut hoitaa raha-asioita.valtionvarainministerinä jakoi ahaa elämyksiä kaikille velaksi ja suomi teki lähes täydellisen konkurssin.
mitähän tulevaisuus oikein tuo tullessaan.
appiukko ei oo sitä näkemässä.
mitähän tulevaisuus oikein tuo tullessaan.
appiukko ei oo sitä näkemässä.
Vastaukset 4
Vanhimmat
ettei ole valmis yritysjohtaja, ennen kuin on pari konkurssia takana;)
Liikanen on varmasti bilderbergiläisten valinta Suomen pankin johtoon.
olla noinkin, osallistujalistaa...
" EU:n komissiosta ovat osallistuneet: Erkki Liikanen, portugalissa toukokuussa 2000, trilateraalirappari Pedro Solbes, Gunther Verheugen, Chris Patten ja Antonio Vitorino."
http://www.promerit.net/bilderberg_muurarit.phtml
nimitystä vielä ole "kirkossa" kuulutettu, vaan pallohan on Halosella. Voisi nyt kerrankin osoitta järjen voittavan poliittiset lehmänkaupat valitsemalla rypeämätön Sixten Korkman todellisena talouden asiantuntijana Suomen pankkiin, mutta kait ne perhanan lehmänkaupat taas estävät tämänkin. Saas nähdä, riittääkö kantti, jos riittää, niin ehkäpä minäkin muutan suhtautumiseni Halosen toimiin.