Lopun ajan merkit

12291
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

On muuten yllättävän pyöreä tuo reikä!

Äänestä
  • ihan selvästi nyt on vingutettu pikseleitä äärimmäisiin väri kontrasteihin suurennus lasin kera.

    Äänestä

Missä kaikki putket? Kai sielläkin päin maailmaa viemäröinti on?

Äänestä
  • siinä ne roikkuu ja repsottaa.

    Äänestä

Lopun ajan merkit! Focus Citizen, Festina Puma! Fossil Orient Police!

Äänestä

Tämähän on vaan Cernin uuden hiukkaskiihdyttimen aikaansaamien pienenpienten musta-aukkojen tekosia, kuten myös viimeaikojen pikkuiset maanjäristykset ja tulivuorten purkaukset.
Ei siis syytä paniikkiin, kyllä TIEDEmiehet tietävät mikä meille on parasta, ovathan he paljon meitä viisaampia kun he ovat oikein TIEDEmiehiä!

Äänestä
  • Etpä paljon tiedä. Musta aukko tuhoutuu joko sillä samalla hetkellä kuin se syntyy (Hawkingin säteily) tai se laajenee jolloin se ei sitten enään tuhoudukkaan. Eli jos mustaaukko olisi aiheuttanut tuon olisi se ollut muunkin planeetan menoa. Sitäpaitsi egoistinen kuvitelma että ihminen pystyisi tuosta vain luomaan mustan aukon CERNissä tai missään muuallakaan on naurettava ja jo tieteellisesti vääräksi todettu ajatus.

    Äänestä

  • 7+10 kirjoitti:

    Etpä paljon tiedä. Musta aukko tuhoutuu joko sillä samalla hetkellä kuin se syntyy (Hawkingin säteily) tai se laajenee jolloin se ei sitten enään tuhoudukkaan. Eli jos mustaaukko olisi aiheuttanut tuon olisi se ollut muunkin planeetan menoa. Sitäpaitsi egoistinen kuvitelma että ihminen pystyisi tuosta vain luomaan mustan aukon CERNissä tai missään muuallakaan on naurettava ja jo tieteellisesti vääräksi todettu ajatus.

    Ei kai vain samaiset tiedemiehet ole kertoneet asiasta. Mutta mutta, jospa ne ei tiedäkkään, niinkuin monesta muustakaan asiasta. Niillehän tulee nykyisin aina yllätyksiä, eikö?

    Äänestä

  • Odotappa vaan vielä parisen vuotta kun se vimpula saadaan täyteen vauhtiin!
    Tuossa joskus vuoden 2012 loppupuoliskolla...
    "Tiedemiesten" etumus kastuu jo pelkästä ajatuksesta.

    Äänestä

  • Vänkä vekotin kirjoitti:

    Odotappa vaan vielä parisen vuotta kun se vimpula saadaan täyteen vauhtiin!
    Tuossa joskus vuoden 2012 loppupuoliskolla...
    "Tiedemiesten" etumus kastuu jo pelkästä ajatuksesta.

    tuollaisella vekottimella eli vimpulalla oikeasti tekee, mikä vauhtiinpäästessään kastelee tiedemiesten etumuksia jo pelkällä ajatuksenvoimalla.

    Maailman turhimpien keksintöjen top 10:ssä?

    Äänestä

  • toki mitä kirjoitti:

    tuollaisella vekottimella eli vimpulalla oikeasti tekee, mikä vauhtiinpäästessään kastelee tiedemiesten etumuksia jo pelkällä ajatuksenvoimalla.

    Maailman turhimpien keksintöjen top 10:ssä?

    tuo reikä sattunut Helsingin kohdalle mutta miljoon akertaa suurempana. ;))))))))

    Äänestä

  • oujeeeesss kirjoitti:

    tuo reikä sattunut Helsingin kohdalle mutta miljoon akertaa suurempana. ;))))))))

    eduskuntatalon kokoinen...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ennustaja eukko .. kirjoitti:

http://www.iltasanomat.fi/uutiset/ulkomaat/uutinen.asp?id=2176418

ketokoon linkki kaiken

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu