Neuvoja tämän peittämiseen. Apua!

Tatuointipeittoon

Elikkäs menin tossa puolivuotta sitten kännissä ottamaan helvetin ruman tatuoinnin, nyt kaipaan vinkkejä millä tuon saa peittoon, en kehtaa kesällä olla edes shortseilla kun tuo on niin sellainen mitä en kaipaa, toki 420 on hyvä muttei sitä tarvitsisi kaikkien tietää että sellaisen omistan! Apua! Kuvaa seuraavasta linkistä: http://img295.imageshack.us/img295/1176/peittoonkki.jpg

Nyt niitä neuvoja! peittokuva tuohon, mahdollisesti ympärile jotain! Kiire!

Kiitos etukäteen jos joku auttaa. :)

6

851

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • gjt

      :)) Nice one!

      No hyvät puolet tos on ettei numerot ole täysin mustia, eli peittokuva onnistunee hieman helpommin, siis hieman. Voisin kuvitella tohon jtn. lohikärmeksen tapasta tai jtn. ylimalkaista tribaalin tynkää.
      Eli kyllä toi onnistuu, liikkeeseen siitä mars mars, jos nyt saat ajan kesälle. Muutoin sukkaa vaan ylemmäks :)

      • Jos mahdollista, mene liikkeeseen näytille. Ammattitaitoinen hakkaaja keksii kyllä jotain. Jos et pääse paikanpäälle, niin kysy vaikka sähköpostitse ideoita ja lähetä kuva.


    • mutta tuli heti mieleen japanilaistyylinen värikäs lohikäärme..Siinä ois kokoa ja näköä(värejä) ainakin ja koska alkuperäinen kuva on kuitenkin haalistunut saatais peitto onnistuakin...Mutta varmimman tiedon saat kun etsin ammattilaisen tekijän ja kysyt häneltä neuvoa asiaan.

    • ghg7

      coolia, ikuiseksi tarkoitettua kuvaa peittelemään tai häpeilemään. Otithan sen vakaan harkinnan jälkeen...

    • ilmanen neuvo

      tää on paras apu sulle nyt, leikkauta koko jalka polvesta alaspäin veke niin ei pilaa paha kuva enää naisonneasi :)

      • Fidunjeba

        Tai laita housut jalkaan, vaikka kaikki tatuoiduthan kulkee alasti kokeile edes. Näin me puhdasihoiset saadaan yksi tatuoitu pois kuvioista viemästä kaikkia naisia.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuinka Riikka Purra on parantanut Suomen kansalaisen elämää?

      Haastan kaikki perussuomalaisten kannattajat kertomaan konkreettisia esimerkkejä kuinka Riikka Purran harjoittama politi
      Maailman menoa
      240
      4747
    2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      80
      2285
    3. Kehu kaivattuasi

      Mikä hänessä on parasta? Jos osaat kertoa muuta kuin ulkonäköön liittyvää, niin ansaitset mitalin.
      Ikävä
      115
      1453
    4. Mahtavaa, Trump pelasti lentäjän, Irania nöyryytettiin

      https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011917601.html Taas osoitus kuinka ylivertainen maa USA on Trumpin johdolla.
      Maailman menoa
      316
      907
    5. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      71
      833
    6. Keskiviikkona 8.4.2026 se tapahtuu

      Nimittäin tulevana keskiviikkona 8.4.2026 Donald Trump ilmoittaa Naton pääsihteerille että Yhdysvallat eroaa Natosta. N
      NATO
      270
      829
    7. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      112
      746
    8. Rakastin sua niin paljon ettei löydy sanoja sille tunteenpalolle mitä silloin koin

      Sellaista tunnetta ei koe kuin ehkä kerran elämässä. Tuntui, että sekoaa, että menee järjiltään. Tuntui että räjähtää si
      Ikävä
      33
      707
    9. Hitto mulla

      On sinua ikävä ihana.
      Ikävä
      38
      706
    10. Millaisena uskot

      Kaivattusi kokevan tunteensa?
      Ikävä
      67
      662
    Aihe