"Wyatt surmasi sparrauskaverinsa Taylor Powellin baari-illan päätteeksi. Kun poliisi löysi Wyattin, seisoi tämä alasti ystävänsä vieressä. Powellin ruumiinosia oli ympäri veristä huonetta.
Poliisikuulustelussa Wyatt perusteli murhaa sillä, että saatana asui Powellissa.
- Tapoin hänet. Heitin hänen sydämensä tuleen, muiden ruumiinosien kanssa, Wyatt sanoi".
http://www.iltalehti.fi/urheilu/2010060511809806_ur.shtml
Wyatt avasi Powellin rintakehän veitsellä ja repi tämän sydämen irti.
Talossa oli paikalla neljä henkeä, kun Wyatt sekosi. Yksi paikalla olijoista soitti poliisin paikalle. Hän kertoi, että Wyatt oli ennen sekoamistaan nauttinut sieniä.
Poliisikuulustelussa Wyatt perusteli murhaa sillä, että saatana asui Powellissa.
- Tapoin hänet. Heitin hänen sydämensä tuleen, muiden ruumiinosien kanssa, Wyatt sanoi".
http://www.iltalehti.fi/urheilu/2010060511809806_ur.shtml
Wyatt avasi Powellin rintakehän veitsellä ja repi tämän sydämen irti.
Talossa oli paikalla neljä henkeä, kun Wyatt sekosi. Yksi paikalla olijoista soitti poliisin paikalle. Hän kertoi, että Wyatt oli ennen sekoamistaan nauttinut sieniä.
Vastaukset 24
Vanhimmat
vähän väliä. Se on todettu tälläkin palstalla! Heiltä puuttuu se tuonpuoleinen tietoisuus, koska luulevat, että kaikki päättyy ihmisen kuolemaan: mihin ihminen kaatuu, siihen se maatuu. Niinhän ei ole, vaan kuoleman jälkeen tulee iankaikkisuus, joko taivaassa tai kadotuksessa. Vapaa-ajattelijoiden mieli siis on täynnä tyhjyyden ja tietämättömyyden tunnetta ja elämää, siksi sekoaminen on tavalla tai toisella järkyttävän yleistä! Jollain tavalla samaa luokkaa kuin muslimien huuhaat!
Raamatun selitykset ei kelpaa ekä hörinä jostain jiisuksesta.
Ensinnäkin, miten kirjoituksesi liittyi aloittajan viestiin?Teidän uskovien pitää suoltaa paskaanne joka väliin.
Ateisteille ja uskoville on omat foorumit.
"Poliisikuulustelussa Wyatt perusteli murhaa sillä, että saatana asui Powellissa."
Aikalailla tuo oli uskovaishourun teko ei ateistin.
äärihihhulilta siis, ei hyvä ollenkaan tuo uskonto.
Sinä et joko osaa lukea tai sinulla on ongelmia luetun ymmärtämisessä koska tappaja kuten myös uhri on vapaaottelija ei vapaa-ajattelija.
Vapaaottelu on kamppailu-urheilulaji jonka tarkoitus alunperin oli selvittää ottelemalla minkä lajin harrastajat ovat parhaita mutta nykyään laji on muotoutunut omaksi lajikseen.
Tunnetuin vapaaotteluorganisaatio on Ultimate Fighting Championship eli UFC.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Vapaaottelu
http://www.vapaaottelu.fi/
http://uk.ufc.com/
http://www.emixedmartialarts.com/
Oikeasti kukaan kristitty ei alkaisi tekemään aloittajan antaman, linkissä kuvatun henkilön tekemällä tavalla. Meille kristityille nimenomaan tärkeää on se, että ihminen pelastuu ja autamme heitä muutenkin heidän erilaisissa vaikeuksissaan. Itse asiassa tuosta vapaaottelijan tekemästä murhasta tulee ilmi se tosiseikka, että hän on syönyt jotain, kenties myrkyllistä sientä. Vuosia sitten eräällä paikkakunnalla paloteltiin henkilö ja vietiin kaatopaikalle jäännökset. Kuulusteluissa todettiin murhaajien olevan saatananpalvelijoita. Siis ei uskovia! Vain sielunvihollisen palvonta vaatii ihmisuhreja! Sen pitäisi jokaisen tietää, joka asioita seuraa.
Saatanan olemassaoloon joka lienee yksi Raamatun eli satukirjan henkilöistä. En tiedä mainitaanko sitä Koraanissa tai juutalaisten kirjoissa.
samoin kuten te kristityt autoitte aikanaan tappamaan intiaaniheimoja ja alkuasukkaita sukupuuttoon.
Entäs nämä pedofiilipapit, mitäs asiaa he auttoivat?
Kaikki uskonnot on aiheuttaneet sotia.
Wyatt yrittää vain esittää mielenhäiriöön joutunutta uskovaista lieventääkseen tuomiotaan. "Son of Sam" yritti vastaavaa temppua syyttämällä Naapurin koiraa, jonka kautta muka puhui paholainen, jne.
Se selittää että uskonto on piilopaikka rikollisille, sama se on islamistille.
Joten kaikki uskonnot voisi kriminalisoida.
Miksi uskovaisia pitäisi rankaista valeuskovaisten teoista?
Satanistit ja saatananpalvojat uskovat Saatanaan...
Onko pappikin valeuskovainen?
uskonto on sotia aiheuttanut siitä asti kun se keksittiin.
Uskonnosta on turha selitellä että se olisi syytön kaikkeen.
Douppausmömmöjä, sieniä, viinaa ja uskoa (ainakin saatanaan)...
No, jos kehitys kehittyy niin pianhan ne tekee tuota samaa siellä vapaaottelukehässä.
Uskovaiset luulevat saavansa jotain voimia kun irrottavat toiselta sydämen.
Uskonnot tekee ihmisistä aivän hulluja ja siksi uskonnot pitäisikin kriminalisoida.
Ei ole ihme, että sekosi.
Oli syönyt sieniä!!!
Eihän ne ole syötäviä.
Ainoat kelvolliset ovat Naitatti ja Limanuljaska.
Vattua ja viikunaa vaan, niin pysyy kupoli kunnossa.
Onko nyt kuitee sen vapaaottelun syytä tuo. :D Eikö todennäköisempää oo että muuten vaan tyypillä ei ollu palikat ihan kohdillaan.
""Eikö todennäköisempää oo että muuten vaan tyypillä ei ollu palikat ihan kohdillaan. ""
Ei ole kenelläkään uskovaisellakaan. Vankilamme on käytännössä täynnä uskovaisia.
Niimpä niin. :D Kun poimii yhden piirteen jostain ihmisestä ja sit sellainen onkin tehnyt jotain kamalaa... Niinkuin Eliaksesta vois vääntää, että Idolsvoittajat on huumeiden salakuljettajia. :D Superrikollisia. :D Sit vielä metrosoittelijat siihe samaan kastiin... Rikollisia kaikki. :D
Tossa uskovaisten palikoissa on näinä menneinä aikoina ollut kyllä enemmänkin aihetta epäillä, että olisko siellä joku osanen löysällä pahemman kerran, joskin hiukan eri aihepiirissä. Ääriuskovaisissa kyllä on paljon ongelmia.
Tällä miehellä oli saatana sydämessä ja se piti poistaa ->
http://stupidcelebrities.net/wp-content/Taylor-Powell-photos-1024x683.jpg
ja tämä kirurgi suoritti toimenpiteen ->
http://stupidcelebrities.net/wp-content/Jarrod-Wyatt-pictures.png
http://stupidcelebrities.net/2010/06/01/mma-fighter-jarrod-wyatt-charged-with-gruesome-murder-of-training-partner-taylor-powell/
On tossa jätkässä kieltämättä jotain "puumaista". Varmaan on jotain muutakin kuitenkin vetänyt kuin myrkkysieniä, lisäksi on ollut muutenkin hullu.
No holds barred! Urheilu on julmaa, so what? Ei armoa viholliselle - vapaaottelijan vapaa-ajallakaan! RRRAAAHHH!
Ei oikein näytä uskovaiselta:
http://cdn.bleacherreport.net/images_root/slides/photos/000/243/521/amd_mug_jarrod-wyatt_display_image.jpg?1275403108
- Douppausmömmöjen käyttö ja hevospiikit pistää pään sekaisin.
- Uskonto pistää pään sekaisin.
- Viina ja huumeet pistää pään sekaisin.
Vapariottelijat ovat kovien paineiden alla valmistuessaan otteluihin. Ehkä liika paine on laukaissut tällä tubeenkasvattajalla ylläolevien asioiden yhtälöstä yhden tai useamman. Lajin pariin hakeutuu muutenkin maailmalla sellaista sakkia, että ne voi ratketa ihan ilman syytäkin.