Kuka on Rotantappaja?

Enta Nalkakorpi? Onko kyseessa sama savolaisjurpo?
5210
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

onko sama kuin anustappi?

Äänestä

Rotantappaja? Savolaisjurpo? Nalkakorpi? Ko. tyypit ovat mahdollisesti vain mielesi harhoja?

Äänestä
  • Rotantappaja? Muuan turkulainen Rotannaama kyllä on tunnettu isänmaallinen.

    Äänestä

Nälkäkorpi mainittu! Torilla tavataan!

Äänestä

Rotantappaja?
Onko joku siis tappanut Tyrvään Luihuna Aasinakin tunnetun Mustaloisruhtinaan, eli jatsareihin pukeutuneen yksityisetsivää leikkivän Rotannaaman, jonka eläinsuojelutyöllä on (eikä ehkä turhaan) sanottu olevan seksuaalinen motiivi?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Varkausasiamies kirjoitti:

Enta Nalkakorpi? Onko kyseessa sama savolaisjurpo?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu